Газовий «рекет» в Балаклії

22 червня в багатоквартирному будинку по вулиці Жовтнева 22 компанією «Харківгаз» було припинено газопостачання. За словами газовиків, тут їм потрібно провести регламентні роботи по обстеженню і опресуванню ввідного і внутрішнього газопроводу будинку.

Згідно Правил надання населенню послуг з газопостачання, вони мають право припиняти газопостачання для проведення планово-профілактичного обслуговування систем газопостачання та обіцяють його відновити у разі виконання споживачами наступних вимог:

  • наявності акту технічного обслуговування систем газопостачання та газового обладнання будинку (видається організацією, яка має дозвіл на виконання робіт);
  • обов’язкової присутності представника мешканців в домоволодіннях;
  • наявності повторного акту перевірки димових та вентиляційних каналів;
  • усунення власником будинку всіх порушень правил безпеки систем газопостачання.

Згідно законодавства, кожен споживач газу має право самостійно обирати компанію, яка буде обслуговувати газове обладнання в його оселі. Але в Харківській області компаній, які могли б надати такі послуги одиниці. Тому АТ «Харківгаз» ставить людей в таке становище, що вони вимушені укладати цю угоду саме з ними. В іншому випадку вони, та через них і інші мешканці багатоповерхівки, будуть залишатися без газопостачання, допоки всі не заключать з газовиками договорів на технічне обслуговування систем газопостачання та газового обладнання будинку. Вартість цієї послуги на рік складає від 500 до 700 гривень.

Гаряча лінія АТ «Харківгаз» вже другий день не працює.

На наше переконання людей повинні були попередити і дати час на вибір компанії, яка буде обслуговувати їх газові прилади.

На питання: Коли буде відновлено постачання газу до будівлі? Усі тільки «розводять руками».

А, відповідно договору розподілу природного газу: Оператор ГРМ зобов’язується: забезпечити можливість цілодобового доступу Споживача до газорозподільної системи та передачу належних Споживачу об’ємів (обсягів) природного газу з дотриманням належного рівня надійності, безпеки, якості та величини його тиску за умови дотримання Споживачем вимог цього Договору.

Що робити тим мешканцям домівок, які не мають заборгованості та уклали відповідний договір? Чому вони повинні чогось чекати та входити в чиєсь становище?

На теперішній час вхідний кран газу в будинок 22 запломбовано. На нашу думку це є грубим порушенням законодавства та обмеженням послуг оператором ГРМ.  Можливо, якщо потрібно проводити якісь профілактичні роботи, газ треба перекривати з 8-00 до 17-00 години. Але тоді не буде тиску на мешканців будинків.

Крім того, разом з газовиками по квартирам мешканців багатоповерхівки ходять представники компанії, яка ніби займається перевіркою димових та вентиляційних каналів. За свої послуги вони вимагають від споживачів газу по 170 грн готівкою з квартири.

Та виявляється, ми вже платимо за цю послугу КП «Житлокомунсервіс» (відповідний пункт можна знайти в договорі з комунальним підприємством та в квитанції на оплату послуг «Житлокомунсервісу»). Це нам підтвердили в КП «Балаклійський Житлокомунсервіс».

Тож, ми звертаємося до всіх мешканців багатоповерхівок Балаклії, в яких представники сторонніх організацій вимагають сплатити за проведення ними перевірки димових та вентиляційних каналів, відмовляти таким особам. Оплата готівкою є незаконною, цю послугу ми сплачуємо в платіжці КП «Балаклійський Житлокомунсервіс».

На даний час, компанія «Харківгаз»  в будинку по вулиці Жовтнева 22 жодних робіт не проводить. При цьому його мешканці вже другу добу залишається без газу, незважаючи на те, що тут мешкає багато літніх людей та сім’ї з маленькими дітьми, які не мають змоги навіть приготовати їжу. На питання про терміни відновлення газопостачання в будинку, газовики відповіді не надають.

 

Дані Інфо