Держсекретар США Блінкен скасував зустріч з Лавровим

Держсекретар США Ентоні Блінкен направив лист до МЗС Росії Лаврову з повідомленням про скасування зустрічі. За його словами, проводити її немає сенсу після дій РФ щодо України.

Коментарі Блінкена щодо скасування зустрічі

Зустріч Лаврова з Блінкеном запланували на території Європейського Союзу 24 лютого. Про її скасування повідомив держсекретар під час візиту до США глави МЗС України Дмитра Кулеби на спільній прес-конференції. За його словами Блінкена, зустріч з Лавровим зараз безглузда. У своєму виступі він повідомив:

Минулого тижня мною висловлено згоду на зустріч з міністром інформації РФ Сергієм Лавровим. Зустріч планувалася 24 лютого. На ній я збирався обговорити заклопотаність Сполучених Штатів щодо європейської безпеки. Єдиною вимогою для зустрічі була відмова Росії від вторгнення в Україну. Після того, як це сталося, ми ясно бачимо повну відмову Росії від дипломатії. Тому проводити заплановану зустріч зараз я не бачу.

За словами американського глави дипломатичного відомства, він порадився з партнерами і союзниками. Після цього він направив Лаврову лист про скасування зустрічі. При цьому Блінкен додав, що США і особисто він готові до будь-якого дипломатичного вирішення політичних питань.

Зустріч з Лавровим може пройти в будь-який час, як тільки РФ зробить кроки до деескалації конфлікту з Україною. При цьому держсекретар попередив, що не дозволить Росії вести дипломатію і при цьому йти шляхом воєн і конфліктів.

Причини скасування зустрічі Блінкена з Лавровим

Нагадаємо що раніше, 18 лютого, на брифінгу в Білому домі Президент Джо Байден заявив, що Блінкен зустрінеться з Сергієм Лавровим 24 лютого в Європі, якщо до цього моменту Росія не вторгнеться в Україну. 21 лютого на Раді Безпеки Росії підняли тему про визнання республік Луганської та Донецької областей. Увечері того ж дня Путін зробив заяву про визнання ЛДНР і відразу ж підписав договір про співпрацю з главами ЛДНР.

Після визнання Росією незалежності республік, Путін доручив Міністерству оборони Російської Федерації ввести регулярні війська на територію ОРДЛО. Також, 22 лютого Володимир Путін доручив використовувати регулярну армію Росії на території Луганської та Донецької областей.

У зв’язку з перерахованими подіями, адміністрацією США було прийнято рішення призупинити дипломатичні переговори з РФ. Дипломатичні взаємини припинені до врегулювання ситуації в Україні на території Луганської та Донецької областей.