Інсектициди: різновиди та застереження до використання

Інсектициди – це група препаратів, що використовується для захисту рослин від шкідників ,які можуть спричинити сільському господарству суттєву шкоду та навіть стати причиною загибелі культури. Найчастіше їх використовують для обробки картоплі, плодових, овочевих та зернових культур.

Різновиди інсектицидів

Перед тим, як купити інсектицид, варто розібратися, якими вони бувають та чим відрізняються. Інсектициди ділять на:

  1. Системні або внутрирослинні. Вони поглинаються корінням та листям рослини, переміщуючись по його судинам. Через це культура стає отруйною для комах. Перевагою цього виду препаратів є пролонгована дія. Використовувати системні інсектициди можна незалежно від погоди. А от до недоліків відносять сповільнену дію. Тому шкідник гине не одразу.
  2. Кишкові. Ці інсектициди потрапляють в організм шкідника, разом з зеленню. Препарати діють на жуків та гусінь.
  3. Контактні. Потрапляють до організму шкідника через шкіру, призводячи до їхнього паралічу. Ефективність цих препаратів прямо пов’язана з погодою та способом використання. Деяка частина може змиватися під час поливу або дощу.
  4. Дихальні або фуміганти. Отрута проникає в організм шкідника через його дихальну систему. Особливо ефективними вони будуть при значному зараженні рослини. Можуть мати газо- чи пароподібний стан.
  5. Бактерицидні. Це екологічно безпечні речовини, які виробляються на основі вірусів або бактерій. Вони здатні пригнічувати життєдіяльність комах та відрізняються безпечністю для рослини та людини. Та незважаючи на це, під час обробки, рекомендовано використовувати засоби індивідуального захисту (респіратор, окуляри).
  6. Акарициди. Препарати, що мають вузько направлену дію. Їх дія направлена на боротьбу з рослинними кліщами.

Як працювати з інсектицидами?

Інсектициди містять хімічні речовини, які можуть бути шкідливими для людини або домашніх тварин. В інструкції до препаратів, з сайту lnzweb.com детально розписані попередження та міри застереження при роботі з інсектицидами:

  • при їх використанні, важливо захищати руки, очі та органи дихання, від потрапляння речовин на всіх етапах обробки;
  • у разі потрапляння хімічної речовини на шкіру чи слизові оболонки, їх треба ретельно промити великою кількістю чистої води;
  • після використання хімікатів, необхідно прийняти душ та передягтися;
  • зберігати розведені розчини потрібно в закритих пакунках в місцях, не доступних для дітей та домашніх улюбленців.

Інсектициди представлені на ринку в широкому асортименті. Все препарати відрізняються складом, призначенням та ціною. Але щоб їх використання дійсно було максимально ефективним, необхідно правильно їх використовувати.