Кабмін затвердив порядок відсторонення від роботи тих, хто відмовляється вакцинуватися від COVID-19

Норма почне діяти з 8 листопада 2021 року. Про це сказано в постанові від 20 жовтня 2021 року № 1096.

Документом доручається керівникам державних органів, керівникам підприємств, установ і організацій забезпечити відсторонення від роботи (виконання робіт) працівників і державних службовців, обов’язковість щеплень проти СOVID-19 яких визначена переліком і які відмовляються або ухиляються від проведення таких обов’язкових профілактичних щеплень проти СOVID-19.

Відзначається, що це не стосується, тих осіб, які мають абсолютні протипоказання до проведення таких профілактичних щеплень проти СOVID-19 і надали медичний висновок про наявність протипоказань до вакцинації проти СOVID-19, виданий закладом охорони здоров’я.

У постанові вказують, що на час такого відсторонення оплата праці працівників і державних службовців здійснюється з урахуванням частини першої статті 94 Кодексу законів про працю України, частини першої статті 1 Закону України “Про оплату праці” та частини третьої статті 5 Закону України “Про державну службу “.

Відсторонення працівників і державних службовців здійснюється шляхом видання наказу чи розпорядження керівника державного органу (державної служби) або підприємства, установи, організації з обов’язковим доведенням його до відома осіб, які усуваються.