Канцлер Німеччини Олаф Шольц відвідає Україну з робочим візитом

Сьогодні Україну відвідає канцлер Німеччини і зустрінеться з президентом Володимиром Зеленським. Канцлер планує висловити солідарність і надати допомогу для запобігання війни в Європі. Метою дипломатичного візиту заявлено зниження політичної напруги на фоні заяв про можливий початок війни.

Офіс президента повідомив, що візит канцлера Німеччини демонструє євроатлантичну єдність щодо України. Зазначається, що підтримка нашої країни свідчить про готовність всієї Європи до викликів у вигляді загрози безпеці та незалежності на державному кордоні.

У короткій прес-конференції Олаф Шольц пояснив:

Військова агресія щодо України, що загрожує її суверенітету і територіальній цілісності, призведе до нашої жорсткої реакції у вигляді відповідних санкцій. Їх ми вже ретельно підготували і можемо негайно ввести разом з союзниками в НАТО і Європі.

Після зустрічі, завтра, він також відвідає президента РФ. У Москві канцлер Німеччини планує обговорити низку тем, більшість яких безпосередньо стосуються України.

Зокрема, Німеччина очікує від РФ конкретних кроків для зниження напруги і деескалації ситуації. Штольц збирається попередити Путіна про високу ціну за будь-яку спробу напасти на суверенну країну. Однак конкретний список санкцій не розголошується. Це, за його словами, важливо для збереження “стратегічної невизначеності”.

На минулому тижні Штольц зустрічався з Джо Байденом. Після зустрічі Байден оголосив, що в разі вторгнення Північний потік-2 заморозиться і не почне експлуатуватися.