Коли краще відпочивати у В’єтнамі

З кожним роком кількість бажаючих відвідати цю дивовижну країну, збільшується. Одних сюди тягне мальовнича природа, інших – найчистіші пляжі, третіх – унікальна культура, четвертих – екзотична кухня. Тому актуальним залишається питання – скільки триває сезон у В’єтнамі і коли тут краще відпочивати?

Коли краще планувати відпустку у В’єтнамі

У цій країні цілий рік стоїть тепла погода, Але, через те, що її територія занадто витягнута, то варто розглядати погоду конкретно взятого регіону, а не країни в цілому. Адже в той період, коли в одній частині В’єтнаму ллють проливні дощі, в іншій – світить яскраве сонце.

Всього тут можна виділити 3 зони:

  1. Північ. Сюди входять такі курорти, як Сапа, Ханой і Халонг.
  2. Центр – Хойан, Хюе і Дананг.
  3. Південь. Саме цей регіон найбільш популярний серед туристів. Тут знаходяться такі курорти, як Фукуок, Хошимін, Нячанг, Фантьет, Муйне.

У південних районах В’єтнаму не спостерігається значних температурних коливань протягом року. Практично весь час, температура повітря і морської води дорівнює близько +28 градусів. Такі умови і ваблять сюди сотні тисяч туристів.

У північній частині країни погода більш контрастна. У зимові місяці (грудень і січень), температура повітря може опускатися до +10 градусів. Тому сюди туристи їдуть виключно влітку. У липні-серпні, тут зазвичай до +32 градусів.

Погода у В’єтнамі по місяцях

Розглядаючи погоду по місяцях, так само будемо спиратися на поділ країни на 3 основні регіону. Найбільш затребуваними тури до В’єтнаму стають в період грудень-травень. Але, не кожен курорт готовий запропонує однакові умови в цей час. Яка погода в країні взимку:

  1. На півдні сухо і спекотно. Температура повітря в денні години досягає + 30 градусів. В окремі дні може бути і вище. Опади можливі, але трапляються вони рідко і тривають недовго. Температура води в морі не нижче + 26 градусів.
  2. У центрі досить комфортно в цей час. Температура повітря і води практично однакові – на рівні + 25 градусів. Перешкодити поніжитися на морському березі можуть хвилі і поривчастий вітер, які не виключені з цей період.
  3. На півночі в зимові місяці панують мусони. Вони приносять в цей регіон дощі і вітер. Зазвичай температура повітря тут не перевищує +17 градусів, хоча іноді можливі природні аномалії, коли вого прогрівається до +30 градусів. Але, буває це не часто і не довго.

З березня по травень у В’єтнамі починається ідеальний період для тих, хто не любить сильну спеку. Температура повітря поки що не перевищує +30 градусів. Море тепле і спокійне.

У південних районах в березні-квітні спекотно і сухо. А вже в травні потрібно бути готовим до початку сезону дощів. Зливи можливі всюди, крім Нячанга. У центрі тепло і +27 градусів, але з березня по травень тут постійно йде дощ. На півночі країни в березні ще досить прохолодно і не вище +22 градусів. А, вже починаючи з другої половини квітня, різко теплішає. У травні практично щодня бувають зливи. Але йдуть вони виключно вночі. Тому туристам не заважають.

В кінці травня – початку червня у В’єтнамі починається період мусонів. Тому на території країни стає тепло і волого. У південних і північних районах в другій половині літа часто бувають зливи, а повітря може прогріватися до +30. І тільки в центрі сухо. В кінці серпня сюди не радять їхати через можливі тайфунів.

З перших днів осені сезон дощів в північних регіонах країни завершується, тоді, як в центрі і на півдні він якраз у розпалі. Крім цього тут бувають сильні шторми і шалена спека. З другої половини жовтня погода на всій території В’єтнаму починає стабілізуватися.

Сезон в Нячанзі і коли там краще відпочивати

Відпочивати на курорті можна цілий рік. При цьому варто враховувати, що низький сезон в Нячанзі з другої половини жовтня і майже до кінця грудня. В цей час частішають шторми і для купання не найкращі умови. Зате цей період сподобається серфінгістам. Ціни на проживання в готелях в цей час найнижчі, а опади, якщо і трапляються, то вони короткочасні.

Високий сезон тут стартує в березні і закінчується у вересні. Дощі малоймовірні, а температура повітря і води оптимальна для пляжного відпочинку. Однак в цей період значно підвищується вартість турів.

Сезон в Фукуоці по місяцях

Острів знаходиться в зоні гарячих тропіків, тому тут ніколи не буває прохолодно. Середня температура повітря протягом усього року + 30градусов. Високим сезоном вважається період листопад-березень, коли на Фукуоці не сильно спекотно і можна спокійно відправитися на екскурсії. Кількість опадів мінімальна. Тому і вартість турів в цей час максимальна.

Квітень-червень вважається спекотним сезоном. В цей час сюди приїжджають любителі пляжного відпочинку. Однак, з перших днів травня можливі короткочасні дощі, здатні зіпсувати відпустку.

Липень-жовтень вважається вологим сезоном. Хоча і в цей час зустрічаються сонячні періоди. Вартість путівок мінімальна.

Коли сезон у В’єтнамі і коли тут краще відпочивати по місяцях? Згідно відгуками мандрівників, найбільш бюджетними місяцями для відпустки у В’єтнамі є період вересень-грудень. Відвідувати країну для вивчення її культури і пам’яток краще в січні-квітні.