Коли найкраще відпочивати в Туреччині

Туреччина цілий рік відкрита для туристів. Вибір часу для поїздки залежить від особистих переваг мандрівників. Тому плануючи свою відпустку, потрібно знати, коли стартує і закінчується туристичний сезон в Туреччині? Коли краще приїжджати відпочивати по місяцях?

Початок і закінчення туристичного сезону

Багато хто вибирає цю країну для відпочинку на узбережжі моря. Для таких мандрівників сезон починається у другій половині квітня і триває до середини жовтня. Липень – серпень називають самими затребуваними місяцями у шанувальників відпочинку на узбережжі.

В цей час в Стамбулі буває до +40 градусів. А ось на узбережжі морів влітку зазвичай не більше +38 градусів, але завдяки морському бризу, переносяться вони дуже легко. Мандрівникам, які планують провести свою літню відпустку саме в Туреччині, радять вибирати морські курорти та екскурсійні тури в Ефес або Каппадокію.

Відпочивати на узбережжі Середземного моря можна з другої половини травня. Вода в морі в районі Аланії і Анталії в цей час вже досить прогріта. У Кемер можна приїжджати раніше, так як курорт надійно захищений від холодних потоків повітря Таврійськими горами.

Вітри, які приносять прохолоду на узбережжі Егейського моря, стихають ближче до червня. Тому, приїжджати сюди раніше початку календарного літа не варто. Узбережжя Чорного моря Туреччини є малопривабливим для туристів. Але, ті, хто все ж вирішив провести тут свою відпустку, повинні приїжджати не раніше липня. До цього часу вода в морі залишається прохолодною і не кожен турист зважується скупатися в ньому.

Що стосується закінчення пляжного сезону, то відбувається це в другій половині осені. Перш за все він закінчується в північній частині країни на Егейському узбережжі. Уже в другій половині вересня тут може бути прохолодно. У той же час на березі Середземного моря можна сміливо відпочивати до середини жовтня, а іноді навіть до листопада.

Саме осінь любителі екскурсійних поїздок цінують за відмінні умови для знайомства з цікавими пам’ятками регіону. Крім комфортної погоди, в цей час вже немає натовпів відпочиваючих і істотно нижче вартість турів.

Коли краще відпочивати в Туреччині по місяцях

Найкомфортнішим періодом для відпочинку в цій країні вважається травень-жовтень:

 1. Травень підійде шанувальникам спокійного відпочинку. Літньою погоду поки ще назвати не можна, проте можна відвідати всі цікаві екскурсії і отримати рівну засмагу на пляжі.
 2. Червень гарний для відпочинку на пляжі і подорожі разом з маленькими дітьми. Сонце ще не дуже інтенсивне, тому після відпочинку на пляжі, можна відправитися на екскурсію або пішу прогулянку по мальовничих місцях.
 3. У липні стартує високий сезон, коли в Туреччину починають з’їжджатися мільйони туристів. Тому разом з температурою повітря підвищується і вартість розміщення в тутешніх готелях.
 4. У серпні розпал сезону триває. В цей час краще не планувати свою відпустку тим, хто мріє відправитися на екскурсії і оглянути місцеві визначні пам’ятки.
 5. У вересні починається «оксамитовий сезон». Погода стає комфортною, а кількість туристів знижується, як і ціни в готелях.
 6. Жовтень завершує туристичний сезон в Туреччині. Повітря стає прохолодніше, а ввечері навіть може знадобитися куртка. Це найкращий час для екскурсійного туризму.

Погода по місяцям

Щоб вирішити, коли їхати до Туреччини, потрібно розглянути погоду по місяцях в цій країні:

 • Січень вважається найхолоднішим місяцем в році. Температура в межах +9 +15 градусів. На узбережжі може підніматися до +18 градусів. Це гарний час для поїздки на гірськолижний курорт.
 • У лютому температура в межах +7 +17 градусів. Кількість сонячних днів вище в порівнянні з січнем.
 • У березні повітря прогрівається до +17 градусів, але з моря часто дме прохолодний вітер.
 • У квітні починається справжня весна. Повітря прогрівається до +20 градусів, а вода до +21. Практично кожен день світить яскраве сонце і на узбережжі з’являються перші відпочивальники.
 • У травні офіційно відкривається пляжний сезон. На узбережжі в цей час тепло і сухо. Середня температура повітря близько +24, морської води +21 градус.
 • У червні повітря прогрівається до +30 градусів, вода до +25 градусів. Дощі і сильний вітер малоймовірні.
 • У липні температура піднімається до +34 градусів, а вода прогрівається до +28. В цей час ніколи не буває хмарно і сонце нещадно палить. Щоб не отримати сонячний удар, туристам радять не виходити на вулицю в проміжку між 11 і 16 годинами. Саме в цей час починається високий сезон, коли до моря спрямовуються тисячі відпочиваючих.
 • У серпні температурні показники досягають своїх максимальних показників. Температура повітря може перевищувати +35 градусів. Через високу вологість така спека може погано переноситися.
 • У вересні стає набагато комфортніше. Температура повітря близько +28 +32 градусів, води в морях близько +28 градусів. Саме в цей період приїжджають на море з малюками.
 • У жовтні рідше світить сонце і знижується температура повітря до +26 градусів. Вода в морі близько +25 градусів. Особливо примхливою ​​погода стає у другій половині місяця, коли можливі дощі, грози і сильний вітер.
 • У листопаді температура зазвичай від +14 до +20 градусів, а вода в морі + 23 градуси. Сезон купання зазвичай вже закінчується.
 • У грудні в центрі Туреччини вже прохолодно. Температура повітря від +6 до +12 градусів. На морському узбережжі тепліше від +15 до +20 градусів.

Зима в цій країні м’яка. Сніг тут буває дуже рідко і довго не лежить.

Низький сезон в Туреччині

Низьким сезоном тут називають період з листопада по березень. Але, незважаючи на це, туристичне життя не завмирає, а лише переноситься з узбережжя вглиб країни, а також до гірських вершин, де відкриваються гірськолижні курорти.

Оксамитовий сезон в Туреччині

Так називають перші два місяці осені. Погода в цей час ще дозволяє добре відпочити, але при цьому кількість туристів і ціни в місцевих готелях значно знижуються. Також цей період вибирають ті, хто хоче спробувати багато місцевих фрукти, що дозрівають саме у вересні. У першій половині осені турецькі магазини влаштовують розпродажі, коли знижки можуть досягати 70%.

Однозначно відповісти, коли сезон в Туреччині і коли краще відпочивати по місяцях дуже складно. Все залежить від мети поїздки. Тим, кого цікавить пляжний відпочинок, потрібно їхати з травня по жовтень. Любителям гірських лиж потрібно шукати тури в період грудень-березень. Шанувальникам екскурсійних поїздок тут сподобається в квітні-травні або вересні-жовтні. Бажаючі оздоровитися можуть приїжджати до Туреччини в будь-який час, так як Spa-готелі тут працюють цілий рік.