Користь і шкода яблук

Яблука – це один з найдоступніших і улюблених українцями фрукт. Незалежно від сорту, вони багаті вітамінами і мікроелементами, забезпечують організм корисними речовинами. 80% плода – це вода, інші 20% – клітковина, органічні кислоти і вуглеводи. Але, виявляється, якщо яблука неправильно вживати, вони можуть завдати шкоди організму.

Користь яблук

Цей фрукт має унікальний склад. Крім клітковини і вітаміну С, до складу яблук входять поліфеноли – речовини, що мають позитивний вплив на організм людини. Причому корисні речовини є не тільки в м’якоті плоду, а і в його шкірці. Тому, її перед вживання зчищати не рекомендують. Вживати яблука краще в свіжому вигляді, так як термічна і інші види обробки призводять до руйнування багатьох корисних речовин.

Чим корисні яблука:

  1. Сприяють швидкому насиченню і схудненню. Проведені клінічні дослідження довели, що вживання незадовго до їжі одного середнього яблука допомагає знизити кількість спожитої їжі, викликаючи швидке насичення. А клітковина, що міститься в складі плодів покращує процес травлення.
  2. Знижують ризик розвитку серцево-судинних захворювань. При проведенні досліджень, шведські вчені виявили, що частота розвитку патологій серцево-судинної системи у пацієнтів, які щодня з’їдають 1-2 яблука нижче ніж у тих пацієнтів, які не їдять цей фрукт взагалі.
  3. Зниження ймовірності розвитку цукрового діабету. Завдяки антиоксидантній властивості, яблука здатні захистити підшлункову залозу і нормалізувати процес синтезу інсуліну.
  4. Підтримання здоров’я кісток. Речовини, що входять до складу яблук, мають протизапальні і антиоксидантні властивості, які при регулярному прийомі допомагають зміцнити кісткову тканину.
  5. Підготовка організму до спортивного тренування і прискорення відновлення після заняття. Клітковина, яка міститься в плодах у великій кількості, забезпечує організм енергією, але при цьому не навантажує його. Завдяки низькому глікемічниму індексу, яблука зелених сортів можна вживати відразу після занять в спортзалі.

Шкода яблук

Багато хто вважає, що шкода яблука або інших фруктів полягає в тому, що вони містять нітрати. Однак, фахівці запевняють, що фрукти, які виросли на дереві, їх практично не містять, так як в основному шкідливі речовини накопичуються в коренях і стовбурі дерев, майже не проникаючи в плоди.

Шкоду може принести зловживання яблуками. Це пов’язано з вмістом великої кількості грубої клітковини, яка може спровокувати загострення патологій шлунково-кишкового тракту (гастрит, коліт, виразка). У зв’язку з цим варто відмовитися від яблучної монодієти, так як велика кількість фруктових кислот здатна спровокувати розвиток запалення в жовчному міхурі.

Тим, хто страждає на цукровий діабет, варто уникати вживання яблук червоних і жовтих сортів, через вміст значної кількості цукру і високий глікемічний індекс.

Про те, що не варто зловживати яблуками або свіжовичавленим яблучним соком, попереджають і стоматологи. Це пов’язано з тим, що тут містяться фруктові кислоти, здатні пошкоджувати зубну емаль. Щоб цього уникнути, після вживання свіжого яблука або соку з нього, варто прополоскати ротову порожнину чистою водою.

Зберігати яблука краще в темному, прохолодному місці. А ось від інших фруктів або овочів їх потрібно тримати подалі, так як речовини, які вони виділяють, провокують псування плодів.