Користь та шкода грейпфрута

Грейпфрут завжди вважався джерелом вітамінів та корисних мікроелементів.  Цей фрукт має прекрасний аромат і специфічний гіркуватий смак, який припав до душі багатьом людям. Але виявляється, що крім корисних, він має і деякі шкідливі властивості, про які варто знати.

Шкідливі властивості фрукту

Нещодавно вчені зробили сенсаційну заяву. Як виявилося, грейпфрут не такий корисний, як вважали раніше, особливо для жіночого здоров’я.

Американські вчені провели дослідження, під час якого з’ясувалося, що регулярне вживання грейпфрута збільшує у жінок ризик виникнення злоякісної пухлини у грудях. В експерименті брало участь близько 50 тис. представниць прекрасної статі. Вчені протягом певного часу спостерігали за цими жінками і дійшли висновку, що у тих, хто щодня з’їдав по четвертинки цього яскравого фрукта, рак виникав набагато частіше, ніж у тих, хто його не їв його взагалі.

Однак це твердження можна вважати спірним, поки що ця теорія не підтверджена.

Грейпфрут не рекомендується приймати одночасно з ліками. Обов’язково необхідно проконсультуватися з лікарем до того, як почати прийом будь-яких ліків, а також протизаплідних пігулок, щодо суміщення їх з прийомом грейпфрутового соку. Вживання грейпфрута при прийомі протизаплідних пігулок може знизити очікуваний ефект і призвести до незапланованої вагітності або серйозно зашкодити організму.

Сік із фрукту може призвести до посиленої дії деяких лікарських препаратів та виникнення побічних ефектів.

Вживання великої кількості грейпфрутів може негативно позначитися на роботі печінки, уповільнюючи процес виведення шкідливих речовин з організму. Для людей з підвищеним вмістом рівня кислотності шлункового соку в організмі, при нефриті та гепатиті не рекомендується включати до раціону цей фрукт.

Також не рекомендується вживати його і тим, хто має алергію на цитрусові. Тривале вживання плодів може погіршити зубну емаль.

Корисні властивості грейпфрукта

Грейпфрут є «чемпіоном» за кількістю вітаміну С, випереджаючи навіть такі цитрусові як лимон та мандарин. Вміст у ньому різних кислот органічного походження, ефірних масел, пектину, фітонцидів та нарингеніна дає можливість застосовувати його в лікуванні різних захворювань, косметології, дієтології, ароматерапії та кулінарії.

Особливі властивості нарингеніна, який міститься в білих перегородках плода, допомагають при підвищеному рівні холестерину в крові та при хворобах шлунково-кишкового тракту. Саме тому не рекомендується видаляти білі прожилки у грейпфруті. Крім того, нарингенін, а також бергамоттін ефективно знезаражують повітря.

Саме тому рекомендується використовувати аромалампи з грейпфрутовим ефірним маслом у холодну пору року. Ця фруктова ефірна олія також здатна розігрівати та прискорювати кровообіг, якщо нанести його на шкіру.

Також лікарі призначають масаж з використанням олії грейпфрута, як додатковий засіб при лікуванні суглобів та в період реабілітації після розривів зв’язок. М’якуш плода навіть при частому вживанні не впливає на підвищення цукру в крові, що ідеально підходить для харчування діабетиків.

Рекомендована денна норма для діабетиків – один грейпфрут на день. Також грейпфрут відносять до продуктів дієтичного харчування, що допомагає при боротьбі із зайвою вагою. Варто зазначити, що для боротьби із зайвою вагою та целюлітом успішно використовують крем на основі ефірного масла цього фрукта та кофеїну. Завдяки цим двом компонентам з організму виводиться зайва рідина, що веде до зменшення маси тіла. Природні антиоксиданти у плоді допомагають уповільнювати природні процеси старіння шкіри, прискорювати обмінні процеси в організмі та сприяти швидшому загоєнню ран на шкірі.

Завдяки вмісту в цитрусі глікозидів та вітамінів, грейпфрут сприяє зниженню кров’яного тиску. Крім того, він благотворно усуває розлади в роботі печінки, знижує кількість цукру в крові та сприяє зміцненню стінок артерій.

У складі м’якоті грейпфрута міститься безліч вітамінів, мінералів, клітковини та антиоксидантів. Енергетична цінність їстівної частини плода становить 35 ккал на 100 грам. Грейпфрут містить також антиоксиданти, які знижують рівень холестерину. Один грейпфрут на день сприяє нормалізації рівня холестерину у крові. Це особливо важливо для людей, які страждають на ішемічну хворобу серця і хвороби кровообігу, для яких підвищений рівень холестерину є ще одним фактором ризику.

Згідно з деякими даними, грейпфрути з “червоною” м’якоттю містять набагато більше речовин, що знижують рівень холестерину, ніж грейпфрути “жовтих” сортів.