Ліквідація сільських шкіл Балаклійщини – вимушена необхідність чи недбалість посадовців?

Ще в 2015 році український уряд прийняв закон, згідно якого, школа, в якій навчається менш ніж 25 учнів має бути ліквідована. Таким чином, законотворці пояснили своє бажання покращити якість освіти в селі. Крім цього, кожна громада може сама вирішувати, який навчальний заклад зробити опорним, забезпечивши йому фінансування, а який вважати малокомплектним та просто його ліквідувати.

Посилаючись на це, голова Савинської селищної ради Юрій Матвієнко на останній сесії виніс пропозицію про закриття одразу двох шкіл в громаді – Вишнівська гімназія та Довгалівська філія КЗ «Савинський ліцей». В першому навчальному закладі навчається 44 учня, в другому – з вересня залишиться лише 24.

14 травня долю Довгалівської школи обговорювали на батьківських зборах, на яких були присутні депутати Савинської селищної ради. Позицію Савинського голови на них озвучила директор Савинського ліцею Янько Олена Миколаївна. Рішення ліквідувати в Довгалівці навчальний заклад вона пояснила недостатньою кількістю учнів, через що утримувати цю школу економічно необґрунтовано.

Чому так сталося, адже в селі проживає близько 50 дітей шкільного віку? Виявилось, що плітки про закриття школи в Довгалівці ведуться вже давно. Тому, щоб кожного року не переводити свою дитину з однієї школи в іншу, деякі батьки одразу вирішили віддати їх до навчального закладу в Савинцях.

Крім того, Олена Миколаївна розповіла про незадовільний стан приміщення. Але, як відзначив депутат Ізюмьскої районної ради Віталій Костомаров, Довгалівська школа збудована лише в 1994 році, тобто є найновішою в районі. Чому вона наразі перебуває в такому занедбаному стані? Та чому впродовж років на її ремонт районний відділ освіти не виділив жодної копійки?

Після закриття школи, Олена Миколаївна пообіцяла, що селищною радою буде виділений окремий шкільний автобус для підвозу школярів до ліцею в Савинцях. Іншого виходу з ситуації, що склалася, керівники ОТГ не бачать.

Їй заперечив депутат Савинської селищної ради Євген Орлов. Він зазначив, що незважаючи на закон, згідно якого малокомплектні школи мають закрити, навчальний заклад можна зберегти, якщо селищна рада візьме школу на своє фінансування. Як приклад, він навів село Новоіванівка Чкаловської ОТГ, де голова вирішив закрити великий, але напівпорожній дитячій садок, а натомість збудував менший за розміром, фінансування якого в рази дешевше.

Та чи погодяться на таке посадовці Савинської селищної ради? Всі присутні на зборах домовилися зібратися ще раз, запросивши на зустріч голову Савинської ОТГ Юрія Матвієнко, начальника та головного бухгалтера фінансового управління, які мають пояснити своє рішення про закриття навчального закладу та запропонувати альтернативу, яка буде прийнятною для всіх.

Будемо слідкувати за розвитком подій.

Дані Інфо