Майже 5000 громадян вже отримали посвідчення водія на новому бланку

Майже місяць на Харківщині клієнти сервісних центрів МВС отримують посвідчення водія на нових бланках. Таким чином, вже майже 5000 водіїв мають оновлений документ.

Нові бланки повністю адаптовані до міжнародних вимог. Як й попереднє посвідчення, це пластикова картка. Воно тримовне (українською, англійською, частина – французькою мовами), й найголовніше — чинне на території всієї Європи та в багатьох країнах світу.

Відтепер на посвідченні вказується група крові (резус-фактор) водія. Це дозволить лікарям оперативно надавати першу медичну допомогу потерпілим у разі ДТП. Також будуть вказані дані згоди або незгоди на донорство. Слід зазначити, що інформація про надання згоди або незгоди на посмертне донорство, групу крові (резус-фактор) до посвідчення водія вноситься лише за письмовою згодою клієнта.


« У більшості водіїв та автовласників виникає питання: «Що робити з документами, які були видані раніше… рік чи п’ять років тому? Обов’язково робити обмін на нові бланки?» Ні! Ці документи є чинними протягом строку, на який їх було видано. Спеціально робити обмін не потрібно, це за бажанням клієнта. Наразі клієнти сервісних центрів отримують документи на оновлених бланках, але попередні варіанти національного та міжнародного посвідчення водія, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, тимчасового реєстраційного талона транспортного засобу теж чинні!» – уточнює начальника Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Харківській області Денис Бакумов.

Крім того, Обміняти посвідчення водія можна онлайн. Для цього необхідно зайти за посиланням Електронного кабінету водія –  https://e-driver.hsc.gov.ua/ . Скануєте і завантажуєте необхідні документи в pdf:

  • чинну медичну довідку з обох сторін (одним файлом)
  • документ про зміну анкетних даних (за потреби)

Потім переглядаєте статус заявки. Якщо «Опрацьовано», отримати вже оновлений документ можна без черги у сервісному центрі.

Нагадуємо, що на сайті Головного сервісного центру МВС можна ознайомитись із маршрутами для удосконалення навичок керування транспортними засобами, а також перевірити свої знання ПДР на онлайн-тренажері.

Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Харківській області