Мінфін готує українцям новий податок

Міністерство фінансів України підтвердило, що готує законопроект, який запровадить механізм оподаткування тих доходів українців, джерела походження яких вони не зможуть пояснити.

Про це Мінфін повідомив у відповідь на запит “Економічної правди”.

У відомстві зазначили, що цей законопроект готують спільно з Державною податковою службою. Відповідно до нього податковій нададуть повноваження здійснювати так звані «непрямі методи контролю» за доходами громадян.

 


У Мінфіні пояснили, що в разі прийняття законопроекту Радою, Податкова отримає повноваження зіставляти реальний спосіб життя фізичних осіб з наявною інформацією щодо отриманих ними доходів і сплачених з цих доходів податків.

Наприклад, якщо особа офіційно отримує мінімальну зарплату, але в якийсь момент купить дороге авто, то податкова буде перевіряти походження грошей на цю покупку. Якщо ж фізична особа не зможе пояснити, звідки взяла гроші, то її змусять заплатити податок з суми, яку вона витратила на покупку.

Розмір податку. Від впровадження норм цього законопроекту очікують збільшення надходжень від податку на доходи фізичних осіб і військового збору. Ці податки будуть сплачуватися за звичайною ставкою – 18% і 1,5% відповідно.

Тобто в разі, якщо податкова буде перевіряти дорогі покупки громадян і виявить якісь невідповідності, які громадянин не зможе пояснити, то доведеться заплатити майже 1/5 від ціни кожної такої покупки.

“Норми законопроекту будуть поширюватися на всіх фізичних осіб – платників податків”, – пояснили в Мінфіні.