Міністерство інфраструктури спростувало чутки про закриття неба над Україною

У Міністерстві інфраструктури заявили, що небо над Україною залишиться вільним для авіаперевізників. Згідно із заявою Міністерства інфраструктури, закриття повітряного простору є суверенним правом України, і такого рішення уряд не приймав.

Чутки про закриття повітряного простору з’явилися після заяви однієї британської компанії, лідера ринку авіаційного страхування. СК повідомила про відмову страхування цивільних суден над територією України з 16:00.

Незабаром після цієї публікації авіаперевізник SkyUp заборонив своєму судну перетинати кордон України, розпорядившись посадити в Кишиневі борт, що прямував з Португалії до Києва. 175 пасажирів з Молдови доставили до місця призначення автобусами.

Також інформацію про припинення перельотів розмістив на своєму каналі Гончаренко. Він вказав, що компанії KLM, Air France і SkyUp вже заборонили влітати на територію України і припустив, що завтра о 16:00 буде закрито повітряний простір.

З цього приводу відомство скликало робочу нараду за участю Державіаслужби України та представників українських авіакомпаній. Після наради пройшла конференція. Прес-центр повідомив, що більшість компаній без обмежень продовжать надавати послуги перельотів у штатному режимі.

Міністр Олександр Курбаков заявив, що очікує стабілізації ситуації найближчим часом. Офіс президента з іноземними партнерами розробляють спільні рішення для збереження регулярної можливості перельотів в Україні.