Міністр культури Ткаченка офіційно подав у відставку

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко підтвердив своє рішення піти у відставку. Причиною він назвав ухвалення Кабміном рішення (на закритому засіданні 10 листопада) про відокремлення Держкіно від очолюваного ним міністерства. Про це глава Мінкульту повідомив на своїй сторінці в Facebook. Він також опублікував фото заяви від 11 листопада, де під своїм ім’ям зі смайликом зазначив: “Все буде культура!”
“Рішення Кабміну щодо Держкіно приймалося без погодження з Мінкультом. Забрати Держкіно у Міністерства культури та інформполітики та передати його в управління Кабміну – нелогічно. Це як забрати у компанії транспортний відділ і передати його в управління раді директорів. Такі стиль та підходи щодо управління процесами мене дивують – не мій концепт та цінності”, – заявив Ткаченко.
За його словами, замість продовження втілення європейської концепції реформи про передачу службам та відповідним агентствам операційних функцій, на чому він неодноразово наполягав, чиновники ухвалили рішення, з яким погодитись не може. До того ж, наголосив міністр, воно непоодиноке.
“Наприклад, згідно з управлінською реформою, на початку року уряд вирішив створити Держслужбу та Держінспекцію з охорони культурної спадщини. Після цього через кілька місяців міністерство отримало лист від прем’єра про відкликання нашого подання на створення цих інституцій. Наповнення операційним функціоналом Держмистецтв також блокувалося”, – пояснив. Ткаченко.