Міноборони скорочує список професій жінок, які мають стати на військовий облік

Міністерство оборони України розробило нову редакцію наказу про взяття на військовий облік жінок, у якому суттєво скоротили список професій. Про це повідомляє прес-служба відомства.
– У новому наказі визначено 14 спеціальностей та 6 професій, здобуття яких передбачає постановку на військовий облік. Зазначені спеціальності та професії споріднені з близько 100 військово-обліковими спеціальностями. Раніше йшлося про 35 професійних напрямів, що поєднувало понад 200 спеціальностей, – зазначили у відомстві.
Згідно з розробленим документом, на обов’язковий облік військовозобов’язаних ставатимуть жінки, які працюють у сфері медицини, електроніки, зв’язку, метрології та картографії, фінансів, бухгалтерського обліку та аудиту.
– Генеральний Штаб ЗСУ отримає можливість у разі потреби та термінових потреб вносити зміни до переліку – можливо, якісь спеціальності втратять актуальність або з’являться якісь нові. Таким чином, ми зробимо облік ритмічним та плановим. Паралельно ми працюємо над удосконаленням процедури постановки на облік. Все, що можна перевести у цифру, підтягнути з реєстрів, зробити дистанційно – буде зроблено. Цей процес уже запущено, – заявив міністр оборони Олексій Рєзніков.