МЗС Франції, Німеччини та Австрії рекомендували залишити Україну

Міністерства закордонних справ Франції, Німеччини та Австрії опублікували заклик для громадян своїх країн терміново покинути територію України. Підставою такої заяви названа загроза російського вторгнення.

Громадянам Франції та Австрії їх уряд уточнив, що території Західної України до цього не выдносяться, тоді як німцям рекомендували покинути нашу країну незалежно від регіону перебування. Відповідні заяви МЗС випустили вчора, 19 лютого.

Також завтра ще 2 авіакомпанії, Austrian Airlines і Lufthansa, тимчасово припинять надавати послуги повітряного сполучення з Києвом, поки на тиждень, з 21 по 28 лютого. Раніше літати в Україну вже відмовилися судна компаній KLM, Air France, British Airways і SkyUp.

Заява МЗС Німеччини

Вчора МЗС Німеччини випустило заяву такого змісту:

Громадянам Німеччини настійно радимо покинути країну зараз. Українсько-російська напруга продовжує загострюватися. Помічено масова присутність та передислокація військових підрозділів РФ поблизу державного кордону України. Збройний військовий конфлікт вірогідний в будь-який момент.

Пост у Twitter МЗС Австрії

Австрійське МЗС у Twitter випустило ще більш емоційне звернення до своїх громадян, що перебувають на території України:

Увага! Попередження для мандрівників в Україні. Всім австрійцям настійно радимо негайно покинути територію країни, виключаючи західні області. У разі надзвичайних консульських ситуацій австрійське посольство в Києві надасть підтримку нужденним на місці!

Повідомлення від дипломатичного представництва Франції

На офіційному урядовому сайті дипломатія Франції в розділі України також додали повідомлення схожого змісту. МЗС Франції повідомляє:

У зв’язку з напруженістю, викликаною концентрацією військ РФ на кордоні України, а також збільшенням випадків порушень домовленостей про припинення вогню в Східній Україні, рекомендуємо проявляти посилену пильність.

За можливістю відмовтеся від поїздок в прикордонні райони на півночі та сході України. Громадян Франції, які перебувають у Харківській, Донецькій, Луганській чи, в якості обережності Дніпровській, областях закликаємо негайно їх покинути. Також рекомендуємо французьким підданим покинути країну в разі, якщо у них немає вагомої причини там залишатися.

Всім хто збирався відвідати цю країну, радимо відкласти поїздку. Дані рекомендації будуть оновлюватися в міру надходження нової інформації.