На 30% дорожчає проїзд в електричках Харківської області

З 22 квітня 2021 року підвищується вартість проїзду на всіх приміських поїздах Південної залізниці. Ціна на перші п’ять кілометрів в приміському сполученні буде 11 гривень замість 8 гривень. Вартість проїзду на найбільшу відстань – від 251 до 300 кілометрів – складе 52 замість 40 гривень. Про це повідомила прес-секретар регіональної філії “Укрзалізниці” Ірина Гаманенко.
“На “Південній залізниці” вводяться нові тарифи на проїзд у приміському сполученні, які були узгоджені Харківської, Сумської та Полтавської облдержадміністраціями. Вартість проїзду пасажирів у приміському електротранспорті за новими тарифами визначається в залежності від відстані. У середньому підвищення на 30%”, – пояснила вона.
За словами Гаманенко, на “Південній залізниці” – найнижчі тарифи в Україні. Підвищення обгрунтували тим, що місцеві органи влади погано компенсують проїзд пільговиків на приміських маршрутах.
“Через дефіцит як фінансових, так і технічних ресурсів” Південна залізниця “зазнає значних збитків, здійснюючи соціально важливі приміські залізничні перевезення. За підсумками фінансової звітності 2020 року, покриття витрат фактичними доходами по обслуговуванню приміських пасажирських перевезень становила менше 6%. Компенсація місцевими органами влади за перевезення пасажирів пільгових категорій, відповідно до законодавства, відбувалася на дуже низькому рівні. за кожну витрачену одну гривню “Південна залізниця” отримувала п’ять копійок доходу. При загальній сумі витрат 1 мільярд 237 мільйонів, збитки від перевезення пасажирів у приміському сполученні склали 1 мільярд 172 мільйони гривень “, – розповіла прес-секретар “Південної залізниці “.
За словами Гаманенко, за два місяці ПЗД перевезла по Харківській пільговиків на загальну суму 7 мільйонів 464 тисячі 500 гривень, а отримала компенсацію в сумі 165 400 гривень.