На Харківщині 60 млн. грн. з ковідного фонду витратять на ноутбуки

  Кабмін виділив гроші Харківської області для протидії коронавірус в сфері освіти.

Харківська область отримала додаткові кошти з державного бюджету за статтею “субвенції місцевим бюджетам на боротьбу з Covid-19 в закладах середньої освіти” на суму трохи менше 60 мільйонів гривень. Про це повідомляє прес-служба Харківської ОДА з посиланням на директора Департаменту освіти і науки Харківської області Анжеліку Крутову.

За її словами, розміри субвенцій, які регіон повинен виділити на той чи інший напрямок, регулюється рішенням Кабміну. Тому Харківська обласна рада проголосувала за те, щоб 58 мільйонів гривень використати на придбання ноутбуків для шкіл, а 1,2 мільйона гривень – на забезпечення належних санітарно-епідеміологічних умов для проведення ЗНО в області.

Ноутбуки, які запланували купити для шкіл, будуть призначені вчителям-предметникам для проведення дистанційних занять. Втім, отримають комп’ютери не всі навчальні заклади: в першу чергу забезпечуватися технікою будуть школи та інші заклади середньої освіти, де кількість учнів становить 250 осіб і більше, а також опорні обласні установи, в яких здобувачів освіти понад 200. А далі – за залишковим принципом – спочатку школи, де навчається понад 100 учнів, в останню чергу – де школярів менше сотні.

Залишки коштів, що надійшли в область з державного бюджету, використовують для проведення ЗНО, зокрема на індивідуальний захист всіх учасників процесу, а також на дезінфекцію пунктів проведення оцінювання.

У Департаменті освіти області повідомили, що в даний час докладають зусиль, щоб поліпшити якість дистанційної освіти і бути готовими до її впровадження в наступному навчальному році в разі потреби.