На Харківщині підполковника СБУ підозрюють в причетності до зникнення речових доказів

У Харківській області зник тютюн, який правоохоронці вилучили під час обшуку в гаражному боксі.

Суд розглянув клопотання слідчих про тимчасовий доступ до речей и документів у межах розслідування кримінального провадження за ч. 3 ст. 191 КК України (привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службових становищем). Провадження розслідує від 24 березня 2021 року Територіальне управління ДБР у місті Полтава.

Відповідно матеріалів справи, слідчі ДБР отримали інформацію про те, що 24 грудня 2020 року за ініціативи СБУ та поліції за ухвалою Жовтневого райсуду Харкова було проведено обшук у гаражному боксі. Під час якого, правоохоронці вилучили тютюн для кальяну. На продукцію наклали арешт та передали на відповідальне зберігання до Новобаварського ВП ГУНП в Харківській області.

“За даними органу досудового розслідування, в ході перевезення вилученої тютюнової продукції начальник відділу в м. Чугуєві УСБУ в Харківській області підполковник ОСОБА_2, за попередня змов з невстановленими особами з числа співробітників поліції та прокуратури здійснив підміну вказаної продукції, що була вилучена в ході обшуку, та реалізував її невстановленим особам.”, – йдеться в ухвалі.

На обґрунтування клопотання слідчий посилався на те, що органом досудового розслідування перевіряється факт можливости привласнення майна, вилученого в ході обшуку співробітниками правоохоронних органів, або заволодіння цим майном шляхом зловживання службовим становищем.

Вивчивши матеріали, суд ухвалив рішення задовольнити клопотання й надати слідчім ДБР доступ до документів, что стосуються вилученого під час обшуку майна, а також документів, що пов’язані з перевезенням, переміщенням, зберіганням та будь-якими іншими діями, пред’явлених з майном .