На Харківщині помер останній Герой Радянського Союзу

Помер останній на Харківщині Герой Радянського Союзу, льотчик Михайло Карпеев.

Про це повідомила в Фейсбуці прес-служба Харківського національного університету Повітряних Сил ім. Івана Кожедуба.

«З глибоким сумом і болем повідомляємо про непоправну втрату ветерана університету, учасника Другої світової війни, Почесного громадянина міста Харкова, Героя Радянського Союзу, генерал-майора авіації Карпеева Михайла Полікарпович», – йдеться в повідомленні.

Як розповіли в університеті, Карпеев потрапив на фронт 19-річним юнаком, перебував на найважчих і самих кровопролитних напрямках – Ленінградському, Південному, 4-му Українському і 3-му Білоруському фронтах.

Виконав 350 бойових вильотів, з них 110 – на штурмовику ІЛ-2, під час яких знищив 25 танків, 27 гармат, 40 автомобілів, 60 залізничних вагонів з технікою і живою силою супротивника, більше 300 солдатів і офіцерів нацистської армії. За мужність і героїзм, проявлені в боях, в 1945 році йому присвоїли звання Героя Радянського Союзу.

Після війни продовжив військову службу у Військово-Повітряних Силах, а з 1952 року присвятив себе військово-освітньої діяльності, невтомно передаючи майбутнім авіаторам свій безцінний бойовий і життєвий досвід, професійні навички і знання. Після війни Михайло Полікарпович виховував майбутніх льотчиків – працював в Качинському авіаційному училищі, Ворошиловградському вищому військовому училищі, Харківському вищому військовому авіаційному училищі льотчиків, де був начальником кафедри тактики ВВС.

Як уточнив  директор департаменту соціального захисту населення Харківської облдержадміністрації Юрій Шпарага, в Харкові і області більше не залишилося Героїв Радянського Союзу.