На Харківщині посадовці Південної залізниці привласнювали зарплати працівників

СБУ заблокувала схему розкрадання бюджетних грошей в семи структурних підрозділах АТ “Укрзалізниця”, розташованих в Харківській області.

Учасники угоди привласнювали кошти держпідприємства через безпідставне нарахування заробітних плат та інших соцвиплат. Про це повідомив прес-секретар СБУ в Харківській області Владислав Абдула.

За попередніми оцінками, держава зазнала збитків майже 1 млн грн. Слідство встановило, що незаконний механізм організували кілька посадових осіб структурних підрозділів регіональної філії “Південна залізниця”.

Встановлено, що чиновники нараховували зарплату працівникам, які фактично не перебували на робочих місцях. Для цього учасники угоди вносили недостовірні відомості в табелі обліку робочого часу, а також оформляли фіктивні лікарняні. Нараховану за час перебування в “відпустці” зарплату працівники повинні були віддавати чиновникам.

Під час обшуків робочих місць учасників угоди правоохоронці виявили магнітні носії інформації, комп’ютерну техніку, документи і чорнові записи з доказами незаконної діяльності.

В рамках кримінального провадження за ст. 191 ( “привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем”) Кримінального кодексу України тривають слідчо-оперативні дії. 

Правопорушників викривали спільно зі слідчими ГУ Національної поліції в Харківській області при процесуальному керівництві Харківської обласної прокуратури.