На Харківщині судитимуть поліцейського, який фальсифікував протокол на чоловіка після сварки в суді

У Харківській області судитимуть поліцейського, який на підставі фіктивного адміністративного протоколу незаконно затримав чоловіка

Прокуратура затвердила та скерувала до суду обвинувальний акт стосовно поліцейського Вовчанського відділу поліції  ГУ НП в Харківській області за фактом внесення недостовірних відомостей до офіційного документа (ч. 1 ст. 366 КК України), повідомили у прес-службі прокуратури Харківської області.

За даними слідства, в листопаді 2016 року під час судового розгляду між суддею Вовчанського районного суду Харківської області і мешканцем  Харкова виник конфлікт. Без будь-якого вмотивованого судового рішення суддя наказала черговому наряду поліції вивести чоловіка із зали засідань. Поліцейський, розуміючи, що його дії є незаконними, а чоловік не скоював жодного з адміністративних правопорушень, склав стосовно нього протокол за ст. 185 КУпАП.

У той же день протокол направили до суду. Матеріали розглянула та ж суддя, незважаючи на конфлікт із потерпілим.

Керуючись особистими інтересами, суддя проголосила завідомо неправосудну постанову, згідно якої чоловік визнаний винним. На нього наклали максимальне адміністративне стягнення у виді адміністративного арешту терміном на 15 діб.

За результатами оскарження судового рішення чоловіка звільнили від відбування адміністративного арешту, але лише на дев’яту добу.

“Саме складання поліцейським фіктивного протоколу призвело до незаконного притягнення потерпілого до адміністративної відповідальності та перебування під адміністративним арештом, а фактично до катування особи протягом дев’яти діб”, – зазначили в прокуратурі.

Санкція статті передбачає покарання у виді штрафу від 2 тис. до 4 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.