На Харківщині в 2021 році з’явиться ще 146 км “європейських” доріг

Харківська область після успішного завершення програми Президента Володимира Зеленського “Велике будівництво” в 2020 році планує зберегти лідерські позиції і в 2021 році. В рамках “Великої будівництва” в регіоні планується відновити 146 км доріг державного значення.

Про це повідомив спікер Харківської ОДА Влад Сакович, зазначивши, що зараз активно йдуть роботи.

“Зараз в рамках Програми Президента Володимира Зеленського “Велике будівництво” на автомобільних дорогах державного значення в Харківській області проводиться маса робіт. За підсумками минулого року ми мали один з кращих показників серед регіонів України, і ми цю планку хочемо тримати і далі”, – наводить Сакович слова начальника Служби автомобільних доріг області Андрія Алексєєва.

Одним з головних пріоритетів у 2021 році буде ремонт дороги М-03 “Київ-Харків-Довжанський”. Тут уже влаштовані верхні шари покриття на ділянці від Харкова до Донецької області, а незабаром на ньому буде нанесена розмітка, встановлені автопавільйони та дорожні знаки. Також буде проведено капітальний ремонт на відрізку цієї ж дороги від Харкова до повороту на Новий Коротич. Роботи по відновленню дороги М-03 триватимуть протягом двох років.

Планується також побудувати дорогу в обхід міста Валки. В даний час проводяться проектні роботи, після чого необхідно буде викупити земельні ділянки і перенести стародавні городища, які були виявлені на маршруті нової дороги.

В ОДА нагадали також про глобальну реконструкції окружної дороги Харкова, частиною якої також є траса М-03 на ділянці від Пісочинської до Чугуївської розв’язок. Всього на даному етапі з 86 кілометрів буде відновлено 58 км окружної дороги. В ході ремонту, який триватиме два роки, будуть додані нові смуги руху на спусках і підйомах дороги, а в найбільш зруйнованих місцях основа буде посилена армуючої гратами.

Під час ремонту доріг паралельно буде проводитися також ремонт усіх штучних споруд.