На Харківщині запускають безкоштовне таксі для маломобільних людей

З 14 червня для жителів Харківської області запрацює соціальне таксі.

Як повідомили в Департаменті соціального захисту населення ХОДА, з понеділка, 14 червня, маломобільні жителі області зможуть безкоштовно пересуватися по території регіону на спеціалізованих автомобілях.

Автівки, які перевозитимуть людей, обладнані підйомником або пандусом для крісел.

Правом безкоштовно скористатися поїздкою мають три категорії населенняЦе особи, яким встановлено І або II групу інвалідності, мають порушення опорно-рухового апарату та пересуваються за допомогою засобів реабілітації, зокрема, крісел колісних; діти з інвалідністю з порушенням опорно-рухового апарату у супроводі 1 дорослого та інші особи, які пересуваються за допомогою засобів реабілітації для пересування.

Фінансування йтиме за рахунок коштів обласного бюджету Громадською організацією інвалідів «Креавита» в рамках проєкту «Пілотна модель соціальної транспортної послуги для жителів Харківської області».

– Обласний конкурс соціальних проєктів, ідеєю якого було організувати перевезення для цих категорій з будь-якого куточка області до Харкова, виграла громадська організація. Саме вони здійснюватимуть ці перевезення, – розповів директор Департаменту соцзахисту Юрій Шпарага. 

За його інформацією, соціальне таксі буде курсувати у соціальні, медичні, реабілітаційні, санаторно-курортні, культурні та учбові заклади, а також адміністративні установи, вокзали. Також поїздки можуть мати туристичне спрямування.

За умовами проєкту, кожна людина зможе використати до шести поїздок на місяць.

Замовити послугу можливо за телефоном диспетчерської служби з 08:00 до 20:00 щоденно без вихідних: 067-822-40-84, 050-425-17-65.

Джерело – Слобідський край