На Харківському авіаційному заводі більше не будуватимуть літаки

Харківський авіаційний завод може згорнути виробництво літаків, оскільки за час простою втратив фахівців. Таке припущення зробив генеральний директор підприємства ДП “Харківське державне авіаційне виробниче підприємство” (ХДАВП) Олександр Кривоконь.

“Інші керівники, які говорили, що ми можемо щось будувати … Не можемо ми нічого будувати сьогодні. У нас немає сьогодні тих людей, тієї кількості і тієї кваліфікації, які зможуть сьогодні будувати літаки “, – сказав він.

За словами керівника підприємства, найбільшою проблемою є фактична відсутність фахівців, які при необхідності змогли б збирати літаки. Зараз на заводі числиться 1580 чоловік, але, як стверджує Кривоконь, реально працює близько сотні фахівців.

“Зараз ми виводимо близько 400 осіб, які працюють на заводі. Це люди різного віку. Це обслуговуючий персонал, охорона, працівники житлово-комунальної сфери і близько ста працівників виробничих спеціальностей, які працюють над завданнями “, – повідомив директор і додав, що решта – понад тисячу хазовців” забули дорогу до заводу “.

Ситуацію на ХДАВП ускладнює ще й те, що левову частку його працівників складають пенсіонери, яким просто немає сенсу шукати іншу роботу. Середній вік працівників ХАЗу – 60 років. Молоді або професійні фахівці вже давно знайшли собі інше місце роботи.

Тому, вважає Олександр Кривоконь, починати в таких умовах, навіть при отриманні замовлень, серійне будівництво нових літаків підприємство не в змозі. На його думку, було б правильним рішенням створити на території ХАЗу індустріальний парк, який забезпечив 5-7 тис. робочих місць. В іншому випадку територію заводу, а це 267 га, можуть пустити під забудову.