На міністра агрополітики України планувався замах

За інформацією правоохоронців, основний мотив замаху — гроші. 

Правоохоронці затримали підозрюваних у плануванні замаху та вбивства міністра аграрної політики та продовольства Романа Лещенка.

За словами міністра МВС Дениса Монастирського, у серпні департамент стратегічних розслідувань отримав інформацію, що громадянка України шукає виконавця для вбивства іншого громадянина України. Правоохоронці вивели її на підставного кілера. Потім з’ясувалося, що основний замовник вбивства — громадянин США. Він хотів вбити колектора, якого найняв вибити кошти зі свого бізнес-партнера — Романа Лещенка. За це колектор отримав 150 тисяч доларів, але не виконав «завдання» і гроші не повернув. 

«Мова йде про події 2018 року пов’язані зі справою, до того, як Роман Лещенко займав будь-яку державну посаду», — додав Монастирський.

Після того, як правоохоронці зімітували вбивство колектора, американець замовив відібрати майно та вибити уявні борги з Романа Лещенка.

17 листопада замовники зустрілися із підставним кілером та обговорили виконання замовлення: злочин планували на момент, коли американець уже буде за кордоном. Замовники передали кілеру 20 тисяч доларів завдатку. Пізніше їх затримали.

Як свідчать відеозаписи МВС, формально громадянин США не говорив убити Лещенка, але не заперечував.

«Я не замовляю його вбивство, але якщо ви його вб’єте — я не проти», — сказав він.

Замовників підозрюють у викраденні, вимаганні, нанесенні тяжких тілесних ушкоджень та замаху на вбивство. Підозрювані зараз знаходяться у СІЗО.