Народні депутати відмовилися надавати фіндопомогу українцям, які працювали за кордоном

Верховна Рада не підтримала в першому читанні законопроект № 4669 про введення допомоги для економічної реінтеграції трудових мігрантів. “За” проголосували 147 нардепів.

Документом пропонувалося ввести з 1 січня 2022 року систему стимулюючих заходів для громадян України, які працювали за кордоном і повернулися в Україну.

З метою економічної реінтеграції трудових мігрантів пропонувалося передбачити надання їм матеріальної допомоги для започаткування підприємницької діяльності за умови:

  • наявності у людини страхового стажу менше 10 років – за рахунок коштів Державного бюджету (передбачених в бюджеті Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття) та на поворотній основі;
  • наявності у людини страхового стажу понад 10 років – за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та безповоротно.

Право на отримання допомоги для економічної реінтеграції хотіли надати громадянину України з числа трудових мігрантів, який здійснював оплачувану діяльність за кордоном більше одного року, за умови:

  • інвестування коштів, отриманих трудовим мігрантом від оплачуваної діяльності за кордоном, в початок / розвиток власної підприємницької діяльності в Україні. Розмір інвестиції повинен бути пропорційним або перевищувати розмір допомоги для економічної реінтеграції;
  • підтвердження отримання коштів від оплачуваної діяльності за кордоном;
  • проходження конкурсного відбору проектів бізнес-планів;
  • реєстрації в установленому законом порядку юридичної особи або фізичної особи-підприємця.

Нагадаємо, що раніше президент України Володимир Зеленський анонсував запуск програми “Повертайся і залишайся”. На думку Зеленського, такі програми повинні були стимулювати українців не виїжджати на заробітки за кордон, а працювати в Україні і відкривати тут свою справу.