Національний банк України обмежив зняття готівки

Національний банк обмежив зняття готівки в Україні щоб зафіксувати курс гривні. В умовах військового стану банки продовжать працювати, але видача готівки з рахунків тимчасово обмежено. Про це повідовим голова Нацбанку України Кирил Шевченко.

Також Шевченко наголосив, ща банківська система України працює. Приймаються заходи забезпечення стабільності та підтримки роботи критичної інфраструктури та діяльності ЗСУ.

Серед обмежувальних заходів Нацбанку:

  • призупинено роботу ринку іноземної валюти в Україні за виключенням операцій з продажу;
  • зафіксовано офіційник курс на рівні 24 лютого;
  • встановлено обмеження для громадян на зняття грошей у розмірі до 100 тис. грн. на день;
  • заборонено видачу готівки в іноземній валюті громадянам;
  • введено мораторій на міжвалютні платежі;
  • зупинено обслуговування банками рахунків резидентів РФ.

Також Нацбанк забов’язав банки-емітенти призупинити емісію електронних грошей, прибрати можливість поповнення електронних рахунків електронними грошима та обмежити розповсюдження електронних грошей.

Наразі офіційний курс гривні зафіксовано на рівні 24 лютого, шо складає 29,25 гривень за 1 долар.

Як повідомив Кирил Шевченко в мережі фейсбук, він призвав банківське суспільство допомогти в роботі банківських відділень. Також він закликав банківських працівників забезпечити доступ до банкоматів та сейфів у всіх випадках, коли це не становить загрози безпеки життю працівників та клієнтів.

Шевченко наголосив, що ці заходи тимчасові і прийняті з нагальної необхідності. Також він сказав, що від нашої єдності залежить наше майбутнє.