Небезпека підпалу сухої трави

Щороку з настанням теплих днів дуже гостро постає проблема спалювання сухої трави. Ті, хто це робить, зазвичай, впевнені, що таким чином вони удобрюють ґрунт. Але під час випалювання сухої трави, згоряє коріння та насіння багаторічних трав, гинуть комахи, тварини та птахи, які тут живуть. Більш того, під дією великої температури відбувається руйнування верхнього шару ґрунту, який і є найбільш родючим. І насамкінець, в повітрі збільшується концентрація попелу, оксиду вуглецю та інших шкідливих речовин. Адже в сухій траві може знаходитись різноманітне сміття (пластикові пляшки, поліетиленові пакети та ін.).

Дихаючи таким повітрям, в організм людини потрапляє величезна кількість важких металів та канцерогенних сполук, що може негативно позначитись на самопочутті та викликати серйозні проблеми зі здоров’ям. Особливо небезпечним, дим є для алергіків та астматиків.

Нерідко, здавалось би звичайне спалювання сухостою призводить до серйозних матеріальних збитків. Вогонь, особливо у вітряну погоду, може перекинутися на житлові будинки, інші споруди, ліс, де ліквідувати вогонь буває вкрай важко.

Саме через це, у лютому 2021 року Верховна Рада внесла зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, суттєво збільшивши суми штрафів за порушення законодавства у сфері пожежної безпеки. Але це здається не бентежить паліїв, бо ми щоденно можемо спостерігати осередки займання на території Балаклійської громади.

Руйнівні лісові пожежі, обвуглені рештки житлових і господарських споруд – ці та інші наслідки часто трапляються внаслідок необережного поводження людей з вогнем на відкритих територіях. Запобігти біді та втраті майна, а також уникнути травм людей і загибелі тварин, мешканці зможуть лише тоді, коли дотримуватимуться основних правил пожежної безпеки.


Будьте пильними та у разі виникнення пожежі негайно телефонуйте за номерами Служби порятунку «101» та  поліції “102”.