Оренда чи купівля нерухомості: що краще?

Безперечно, купівля нової нерухомості – найкращий вихід із ситуації. Але оренда також має певні переваги.

Будь то оренда або купівля нерухомості, це залежить від людини, її потреб та способу життя. Щось, вигідне одній людині, може бути поганим іншому.

Щоб дізнатися, що краще, необхідно спочатку зважити всі за і проти як покупки, так і оренди нерухомості. Для вашої зручності ми зробили порівняння у пості нижче. Давайте познайомимо вас із деталями.

Оренда нерухомості

Оренда тимчасова. Сьогодні ви живете в одному місті, а наступного дня вже десь в іншому. Багато хто з вас вважає, що оренда — марна трата грошей, але має й свої переваги.

Плюси

Добре для працюючих людей

Для людей, яких часто перекладають або їм часто доводиться переїжджати через роботу, оренда — найкращий варіант. Вони можуть тимчасово орендувати житло, коли переїжджають у нове місце. Це не лише зручно, а й економить гроші.

Економить гроші

Вам має бути цікаво, як оренда може заощадити гроші. Якщо ви ще не зрозуміли, оренда – це доступний спосіб життя. По-перше, вам не потрібно платити жодних податків на нерухомість. По-друге, вам не потрібно витрачати гроші на утримання, тому що це не ваша власність. Єдина плата, яку ви сплачуєте, — це орендна плата. Що стосується орендної плати, то, якщо ви живете у дешевшому місці, вартість життя за місяць знижується.

Мінуси

Без свідомості

Оренда має певні недоліки, і одна з них — відсутність свободи. Коли ви мешкаєте в орендованому приміщенні, вам забороняється робити певні речі. Наприклад, вам не дозволено вносити будь-які зміни у властивість. Навіть якщо вам потрібно щось полагодити, вам доведеться спочатку отримати дозвіл вашого орендодавця.

Орендодавець може збільшити орендну плату у будь-який час

Ще один поганий бік оренди полягає в тому, що ваш орендодавець може збільшити орендну плату в будь-який час. У такій ситуації вам доведеться або заплатити йому або залишити місце. Тому ви завжди живете у невизначеності.

Купівля нерухомості

Допустимо, ви купуєте квартиру на Києві. Не має значення, де ви купуєте будинок, він ваш. Це ваше місце для проживання. Навіть володіння нерухомістю має свої плюси та мінуси. Давайте перевіримо їх.

Плюси

Жодних проблем з орендодавцем

Коли ви живете у власній оселі чи квартирі, вас не повинен турбувати орендодавець. Це дає вам повну свободу, і ви можете вносити будь-які зміни до свого будинку.

Немає щомісячних платежів

Проживання у своїй власності означає, що вам не потрібно сплачувати щомісячну орендну плату. Це допоможе вам заощадити багато грошей. Крім того, наявність власного будинку дає вам відчуття безпеки.

Мінуси

Погашення кредиту

Купівля будинку – найдорожче задоволення. Більшість людей звертаються по іпотечний кредит, щоб купити нерухомість своєї мрії. Погашення всієї суми кредиту є величезним фінансовим зобов’язанням. Це може бути стресом, поки ви не закінчите з цим.

Податки та вартість обслуговування

Володіння нерухомістю означає, що вам доведеться сплачувати податки за неї. Поряд із цим ви також повинні підтримувати його. Обидва види діяльності потребують фінансових вливань. Це може бути обтяжливим для багатьох домовласників, особливо якщо вони пенсіонери.

І оренда, і купівля будинку мають свої плюси та мінуси. Це залежить від вас, що ви хочете і який варіант буде більш підходящим для вас.