Переваги та недоліки світлодіодних прожекторів

Останнім часом світлодіодні прожектори – https://elektrovoz.com.ua/ua/svetodiodnye-fonari стали дуже затребуваними. Їх використовують для освітлення торгових, складських та промислових об’єктів, декоративного оформлення ландшафту або архітектурних споруд. Та, як і інше освітлювальне обладнання, вони мають не лише плюси, а й мінуси використання, які також варто враховувати перед їх придбанням.

Переваги світлодіодних прожекторів

Встановлюючи світлодіодний прожектор, необхідно брати до уваги всі особливості LED-прожектора. Виявляється в них дуже багато переваг, що й зробило їх настільки популярними. До них можна віднести:

  1. Тривалий термін служби. Звичайний LED-прожектор може використовуватися щонайменше 50 тисяч годин. Такий показник значно перевищує термін служби галогенових ламп. Доведено, що чим довше працює освітлювальний прилад, тим менше часу та грошей доведеться витрачати на його заміну.
  2. Мінімальні витрати енергії. Споживання електроенергії такого приладу на порядок нижчий, ніж у галогенових та ламп розжарювання.
  3. Висока яскравість. Вся енергія, яку отримує світлодіод використовується лише на освітлення, а не на розігрівання лампи, як це буває з іншими різновидами ламп.
  4. Можливість створювати спрямований пучок світла. Завдяки цьому можна спрямувати світло саме туди, де це максимально необхідно. Інші види ламп цим похизуватися не можуть.
  5. Можливість змінювати колір підсвічування.
  6. Відсутність нагрівання приладу. Завдяки цьому їх можна залишати увімкненими тривалий час навіть поряд з іншими предметами і це не спровокує їх перегріву та пожежі.
  7. Стійкість до механічних пошкоджень. Це дозволяє використовувати світлодіодні прожектори на вулиці.

Крім цього покупці вибирають LED-прожектори завдяки привабливому зовнішньому вигляду, екологічності та безпечності.

Недоліки LED-прожекторів

Але не зважаючи на велику кількість переваг, є в світлодіодних ламп і деякі недоліки, про які варто пам’ятати, вибираючи такий вид освітлення. Головним мінусом можна назвати високу вартість продукції. Але, якщо врахувати тривалий термін їх використання та енергозберігаючі якості, то можна зробити висновок, що витрати швидко окупляться.

Ще одним недоліком є необхідність встановлення блоку живлення, який має значні розміри, а замаскувати його надто складно. Також користувач може зіткнутися з труднощами під час заміни світлодіоду.