Перша автоподорож до Європи – рахуємо витрати

Збираєтеся до підкорення європейських країн автомобілем, але турбуєтеся, чи зможете подужати витрати? У поїздці немає нічого страшного, особливо якщо запланувати її заздалегідь і підготувати бюджет. Дізнаємося, яких витрат не уникнути, підрахуємо вартість поліса Зелена карта, бензину, проживання.

У яку країну поїхати?

Загалом більшість витрат відштовхується саме від цього пункту. У кожній державі свій рівень життя, ціни, не кажучи про різну віддаленість від України. Найдешевшими вважаються: Болгарія, Албанія, Молдова, Румунія, Словаччина, Польща, Португалія, Хорватія. Класично дорогими будуть: Швейцарія, Норвегія, Ісландія, Данія, Люксембург, Швеція, Нідерланди.

Підготовка авто

Перед поїздкою бажано провести діагностику машині й перевірити комплектацію, в разі необхідності потрібно буде купити:

  • знак аварійної зупинки;
  • запасні лампи, свічки;
  • мінімальний рем набір;
  • світловідбивні жилети (вони мають бути в салоні);
  • наклейку UA;
  • вогнегасник, трос;
  • наповнена аптечка;
  • зробити невеликий запас води, бензину, мастила.

Документи

Чудово, якщо є закордонний паспорт, у разі його відсутності потрібно буде замовити, а від швидкості реєстрації залежить ціна. Страховка на машину також обов’язкова, вартість поліса Зелена карта залежить від категорії ТЗ, запланованого терміну поїздки. У деяких випадках ключовим фактором є країна, наприклад, покриття грін кард в Європу дорожче, ніж для Молдови.

Витрати на дорогу

Перше, що потребуватиме витрат – бензин, дізнавшись кілометраж від міста виїзду до місця – прибуття можна дізнатися мінімальні витрати. У середньому вартість палива на європейських АЗС однакова, але в Болгарії, Румунії, Словенії та Польщі А-95 приблизно на 0,5 € за літр дешевше, ніж в Італії, Німеччині, Франції або на 0,6-0,7 €, як у Норвегії, Данії, Ісландії.

Далі варто задуматися про платні дороги, в Європі це не рідкість. Залежно від країни доведеться оплачувати проїзд певними ділянками або купувати віньєтку.

Паркування – здебільшого скрізь платна, у середньому це 1-3 € за годину. У нічний час та неробочі години можна знайти безплатну. Перед тим, як ставити авто звертайте увагу на знаки. Оплатити зазвичай можна через паркомати, спеціальні автомати, застосунок на смартфоні.

Проживання

Вважається, що вигідніше бронювати номер або квартиру заздалегідь, проте й в останній момент може дати позитивний результат. Ціна, звісно, залежить від умов, країни та місця, віддаленості від центру чи відомих пам’яток. У Словаччині, Румунії звичайний двомісний номер обійдеться в 30-70 €, у Литві може бути дешевше 25-60 €, Франції 90-40 €.

Харчування

Тут загалом та сама історія, як і з проживанням, але навіть у дорогих для життя місцях можна побалувати себе смачною і якісною їжею. Для цього підійдуть заклади сімейного плану, далекі від туристичних маршрутів. Перекуси можна залишити для кафе, обідніх ланчів, продуктових ярмарків, супермаркетів. Увечері краще вирушити в ресторан, поцікавившись у місцевих, куди вони ходять.

Джерело: Green Travel