Податковий комітет ВР підтримав ідею підвищити ряд податків

Парламентський комітет з питань фінансів, податкової та митної політики розглянув проект закону №5600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень». Члени комітету вирішили рекомендувати документ до розгляду в сесійній залі, повідомляє «РБК-Україна».

Проект закону підтримали 18 нардепів, проти були троє, дев’ять утрималися. Комітет виступив за скорочений розгляд документа після першого читання, «що знижує можливість його детального розгляду і оцінки впливу на економіку», відзначає агентство.

Законопроект передбачає підвищення акцизів на алкоголь і тютюнові вироби. Також в документі закладена норма про зменшення розміру ділянок для ведення особистого селянського господарства, продаж продукції з яких не обкладається податком на доходи фізосіб: зараз це два гектари, в законопроекті пропонується залишити 0,5 гектара.

«Також підвищуються податки для операторів мобільного зв’язку та цілий ряд екологічних зборів, причому подекуди відразу в три рази», – сказано в повідомленні «РБК-Україна». Ініціатором законопроекту виступив Кабінет Міністрів України.