Покрокова інструкція, як отримати “тисячу Зеленського” через “Дію”

З 13 грудня в “Дії” стартує бета-тестування послуги для отримання “тисячі за вакцинацію“. Вже 1 348 137 користувачів скористалися цим. Про це повідомив у своєму Telegram-каналі міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Що потрібно зробити, щоби отримати 1 тис. грн?

Згідно з інструкціями, оприлюдненими Міністерством цифрової трансформації, необхідно зробити такі кроки:
 1. Оформити спеціальну карту єПідтримка в додатку банку або його офлайн-відділенні (безкоштовно).
 2. Завантажити додаток Дія і авторизуватися в ньому (важливо оновити програму, єПідтримка доступна починаючи з версії Дія 3.0.20 для iOS та 3.0.17 для Android).
 3. Переконатися, що у вас є зелений COVID-сертифікат (або оформити його).
 4. Зайти до розділу Послуги.
 5. Знайти послугу єПідтримка.
 6. Вибрати для виплати карту єПідтримка (оформлену заздалегідь).
 7. Чекати зарахування грошей від Мінекономіки (їх повинні нарахувати протягом 10 днів)

Як оформити карту єПідтримка? У яких банках її оформляють?

Зараз у проекті беруть участь (список банків поповнюватиметься в міру їх підключення до програми єПідтримка):
 • Монобанк
 • А-Бан
 • Альфа Банк
 • Укргазбанк
Щоб відкрити картку, потрібно бути клієнтом одного з банків-партнерів або бути готовим відкрити новий рахунок. Карту єПідтримка можна відкрити двома способами:
 • онлайн: скачати додаток банку та оформити карту єПідтримка;
 • офлайн: зайти у фізичне відділення та попросити оформити карту єПідтримка.

Коли розпочнуться виплати?

Програма є Підтримка, яку в Кабміні називають «цільовим фінансуванням уразливих категорій бізнесу під час карантину», має стартувати 19 грудня. А бета-тестування послуги розпочалося 13 грудня. Проте в уряді радять вакцинованим українцям вже зараз згенерувати сертифікати про вакцинацію у додатку Дія, не чекаючи старту програми, щоб уникнути технічних проблем на піку відповідних запитів.

Як нараховуватимуть кошти, куди за ними звертатися?

Відповідно до роз’яснень уряду та регіональних ОДА, програму реалізують у кілька етапів:
 1. на першому етапі (відразу після старту програми – з 19 грудня) нарахування коштів відбуватиметься через додаток Дія – на аналог віртуальної картки;
 2. на другому етапі (третій квартал наступного року, тобто не раніше липня 2022-го) буде запропоновано альтернативний механізм нарахування для тих, хто не має програми Дія або не може його встановити — цей механізм поки що розробляють.
На практиці це працюватиме так: у мобільному додатку Дія людина, яка пройшла повний курс вакцинації, проходить коротку верифікацію, а потім отримує гроші на спеціальну створену віртуальну банківську картку (її створюють безкоштовно). Для того, щоб допомогти людям зорієнтуватися у механізмі виплат, в Україні мають відкрити 100 офлайн-центрів підтримки. У них консультуватимуть про надання цієї допомоги у розмірі 1000 грн., пояснила голова партії Слуга народу Олена Шуляк.

За який період слід витратити 1 тис. грн?

Протягом чотирьох місяців із дня нарахування коштів. Якщо людина не скористалася нарахованою сумою за цей час, гроші повернуть державі.