Помер актор Леонід Куравльов

У Москві у віці 85 років помер актор Леонід Куравльов. Він був одним із найбільш затребуваних режисерами та улюблених глядачами радянських кіноартистів.

На початку січня Куравльова було госпіталізовано до лікарні в Комунарці з діагнозом вірусна пневмонія. Пізніше його перевели до Першого московського хоспісу імені В. В. Мільйонщикової.

Лікарі встановили, що у актора деменція змішаного типу, а також цереброваскулярна хвороба, при якій погіршується робота судин головного мозку та відбувається відмирання нейронів через брак кисню та поживних речовин.

Леонід Куравльов народився 8 жовтня 1936 року. 1960 року закінчив ВДІК, при цьому його дебют у кіно відбувся за два роки до закінчення навчання. Куравльов зіграв невелику роль у фільмі «Сьогодні звільнення не буде…» (1958), який було знято Андрієм Тарковським та Олександром Гордоном.

Куравльов знявся в десятках фільмів, найбільш популярними з яких стали «Афоня», «Іван Васильович змінює професію», «Найчарівніша і найпривабливіша», «Місце зустрічі змінити не можна», «Сімнадцять миттєвостей весни» та «Золоте теля».

За свої заслуги у кінематографі Куравльов був удостоєний кількох державних нагород. У 1965 році він отримав звання заслуженого артиста РРФСР, у 1977 – народного артиста РРФСР, у 2012 – орден «За заслуги перед Батьківщиною» IV ступеня.