Помер співак та композитор Олександр Градський

Російський співак та композитор, народний артист РФ Олександр Градський помер у неділю, 28 листопада, на 73-му році життя.

26 листопада Градського екстрено госпіталізували з підозрою на інсульт. Наголошувалося, що на погане самопочуття чоловік поскаржився, коли знаходився у себе вдома.

За кілька днів до цього стало відомо, що у Градського проблеми з тиском, через які він тричі викликав лікарів. Композитор казав, що зазнає запаморочення, але відмовився їхати до лікарні, коли медики виявили у нього стійке зниження артеріального тиску. У зв’язку з цим музикант проходив лікування вдома.


Олександр Градський народився 3 листопада 1949 року у Челябінській області. 1969 року вступив на факультет академічного співу до Російської академії музики ім. Гнєсіних. Ще під час навчання він почав виступати сольно.


Його називали одним із основоположників російського року. У 1965 році він створив одну з перших радянських рок-груп «Слов’яни», через рік — «Скоморохи». Автор радянської рок-опери “Стадіон” (1973) музики до рок-балету “Людина” (1985).

Дискографія Градського налічує десятки альбомів. Градський також був автором музики до багатьох фільмів, у тому числі «Романс про закоханих» (1974), «Слідство ведуть Знатоки» (1985), «Перевал» (1988), «В’язень замку Іф» (1988), «У серпні 44 -го» (2001).

1997 року композитор отримав звання заслуженого артиста Росії, а через два роки став народним артистом РФ. Останніми роками він був наставником у телешоу «Голос».