Популярні сорти кави та їх різновиди

У світі існує приблизно 120 сортів та різновидів кави, але найпопулярнішими є Арабіка, Робуста та Ліберіка.

У статті розглянемо ці види кави, перерахуємо основні властивості, переваги та характеристики. Що стосується покупки, то купити каву Форт  можна, наприклад, в інтернет-магазині 1001Coffee.

Кава Fort запашна і смачна, але коштує недорого і доступна всім верствам населення. Причин тому багато.

  1. Виробник із великим досвідом. Компанія заснована на початку 20 століття, тобто у 30-ті роки. Адже вона мала майже 100 років практики грамотно складати ціну продукту.
  2. Мінімальні вклади у рекламу. Власники компанії – це сім’я, а чи не компанія. Тому до справи вони так ставляться, що за продукт має говорити його якість, а не гасла.
  3. Сучасна виробнича лінія. Кава обробляється за прогресивними технологіями. Тому зменшуються витрати на утримання виробництва без втрати якості кінцевого продукту.
  4. Штаб бренду Форт знаходиться у Амстердамі. Звідти контролюються усі виробничі процеси із дотриманням стандартів ЄС.

Арабіка

На сьогоднішній день це найпоширеніший і найпопулярніший різновид кавової продукції. За обсягом експорту та обсягами виробництва вона займає лідируючу позицію над ринком.

Кава Арабіка відрізняється яскраво вираженим ароматом. Недоліком є ​​надмірно висока чутливість до змін клімату. Тому селекціонери все ще активно намагаються вивести нові види Арабіки, які б могли спокійно переносити кліматичні негативні чинники. Таким чином, сьогодні налічується близько 50 сортів Арабіки (високим попитом користуються Бурбон, Типіка, Катурра).

Арабіка росте у високогірних місцях у тих кліматичних умовах, у яких інші види кави просто не зможуть вижити.

Робуста

Робуста має трохи більш виражений гіркий присмак. За обсягом експорту та виробництва посідає друге місце після Арабіки. Зазвичай цей різновид кави не вживають у чистому вигляді, а змішують з іншими сортами.

Слово “робуста” означає “сильний”. Це дійсно сильна та стійка рослина, яка легко переносить негоду та шкідливі впливи навколишнього середовища. На сьогодні найбільшим експортером Робусти є В’єтнам.

Сьогодні ще існують гібриди Робусти та Арабіки. Вони виведені спеціально для отримання особливих сортів, які були б стійкими до шкідливих впливів довкілля.

Ліберіка

Цей сорт переважно вирощується в Північній півкулі. У чистому вигляді зерна Ліберіки використовуються рідко – продукт має порожній смак і гіркий смак. Зазвичай Ліберика знаходить застосування у кондитерській справі. Також сорт використовується як частина кавових сумішей.

Ліберика має низьку врожайність, але рослини при цьому демонструють високу стійкість до шкідників, захворювань та умов навколишнього середовища. Плоди дозрівають досить довго – протягом 14 місяців.

Ці та інші сорти кави продає  інтернет магазин кави у Києві 1001Coffee. Тут представлені різні види продуктів за доступною ціною. Також можна придбати чай, сиропи, напої, засоби для приготування кави та ін.