Потіють пластикові вікна: чому так відбувається і що робити

Поява на пластиковому вікні крапельок вологи не тільки знижує освітленість і псує його зовнішній вигляд. Якщо не боротися з таким конденсатом, то в приміщенні буде постійно підвищуватися вологість, що може привести до розвитку цвілі і грибків, які становлять небезпеку для нашого здоров’я. Щоб уникнути неприємностей, необхідно з’ясувати, чому потіють пластикові вікна і як від цього позбутися?

Причини появи вологи на вікнах

До основних причин формування на вікні конденсату відносять:

  1. Високу вологість в кімнаті. На відміну від дерев’яних рам, в пластикових відсутні щілини, через які в приміщення проникає повітря. Тому власникам вікон з ПВХ радять регулярно провітрювати приміщення. Для цього можна на 5-10 хвилин широко відкрити вікно або ж залишити його на мікропровітрюванні на цілий день.
  2. Порушення режиму конвекції. Зазвичай під вікном розміщені батареї опалення. В такому випадку, тепле повітря піднімаючись вгору нагріває скло, перешкоджаючи його запітнінню. Якщо ж тут встановити широке підвіконня, то повітря не зможе дійти до вікна. У таких випадках, щоб запобігти його запотівання, рекомендують в підвіконні зробити кілька скрізних отворів, для проходження теплого повітря.
  3. Занадто товстий склопакет. Оптимальна його ширина дорівнює 70 мм. Якщо його зробити більше, то тепліше в будинку не стане, зате будуть порушені інші функції вікна. Тому, щоб уникнути запотівання скла, доведеться часто провітрювати.
  4. Дефект вікна. Якщо перераховані вище причини вам не підходять або в кімнаті встановлено кілька вікон, але пітніє тільки одне з них, то причина швидше за все полягає в його дефекті. У таких ситуаціях рекомендують звернутися у фірму, яка проводила їх установку.

Як впоратися з конденсатом на пластиковому вікні

Кращим способом захисту вікна від спітніння стане рівномірний розподіл температури на вулиці і вологості всередині будинку. Кімната буде захищена від конденсату на вікнах, якщо температура повітря тут буде не менше 20 градусів, а рівень вологості – не більше 45%.

Також необхідно провітрювати приміщення. Взимку, фахівці радять віддавати перевагу режиму мікропровітрювання. Але, якщо на вулиці великий мороз, краще на 5-10 хвилин максимально широко відкрити вікно. Це дозволить вийти зайвій волозі з кімнати і при цьому уникнути обмерзання укосів і віконної фурнітури.

Якщо ж пластикові вікна тільки планується встановити в квартирі, рекомендується вибирати моделі з товстим профілем. Щоб уникнути промерзання вікна і забезпечити шумоізоляцію, варто вибрати трикамерне вікно.

Щоб позбутися від проблеми з запотівання вікон, потрібно створити в приміщенні якісну примусову вентиляцію.