Путін визнав незалежність Луганської та Донецької республік

Президент РФ Володимир Путін вчора вночі підписав указ про офіційне визнання незалежності Луганської та Донецької народної республіки. З таким проханням звернулись до нього Державна дума Россії. Заяву та підписання угоди відбулось на Раді національної безпеки РФ.

Після офіційного визнання Донецької та Луганської області України як незалежних республік, відповідний указ було підписано негайно. Путін також підписав домовленості про взаємодопомогу та дружбу на 10 років з лідерами ЛДНР Леонідом Пасічником та Денисом Пушиліним.

Цією угодою Путін фактично легітимізував свою війскову агресію в бік України. До цього суверенітет ЛДНР визнала лише Південна Осетія, що сама є невизнаною державою на території Грузії. Після заяви Путіна, з ним погодились лідери Придністров’я, Куби та Абхазії. Інші країни, включаючи Білорусь, відмовились визнавати Луганськ та Донецьк незалежними.

Одразу після заяви Президент США Байден та лідери країн Європейського союзу заявили про введення санкцій проти Россії. Також Байден повідомив, що визнання республік є грубим порушенням міжнародного права. З цього приводу Україна вже звернулась до Ради безпеки ООН по допомогу.

Президент України Володимир Зеленський на екстреній конференції закликав громадян зберігати спокій. Він пояснив, що цим визнанням Путін лише підтвердив військову агрессію Россії, яка фактично існує вже 8 років. Також Президент підкреслив, що зараз не лютий 2014, а лютий 2022 і збройні сили України готові дати відсіч у разі необхідності.