Росія допустила дефолт по зовнішньому боргу – CNN

Росія допустила дефолт по зовнішньому боргу , оскільки пропонувала власникам облігацій виплати в рублях, а не в доларах, повідомило агентство кредитних рейтингів S&P.

Про це повідомляє “CNN” з посиланням на S&P, информує “Дані-Інфо”.

Росія намагалася розплатитися в рублях за дві доларові облігації, термін погашення яких закінчився 4 квітня, повідомляє S&P у п’ятницю. Агентство стверджує, що це означає “вибірковий дефолт”, оскільки інвестори навряд чи зможуть конвертувати рублі в “долари, еквівалентні сумам, які були сплачені спочатку”.

Згідно з S&P, вибіркове дефолт оголошується, коли суб’єкт господарювання не виконує певні зобов’язання, але не весь борг.

У Москви є пільговий період у 30 днів з 4 квітня для здійснення виплат капіталу та відсотків, але S&P заявила, що не очікує, що конвертуватиме їх у долари, враховуючи санкції Заходу, які підривають її «готовність і технічні можливості виконувати умови. “своїх зобов’язань.

Повний дефолт в іноземній валюті став би першим у Росії за більш ніж сторіччя, коли лідер більшовиків Володимир Ленін відмовився від облігацій, випущених царським урядом.

Росія не може отримати доступ до приблизно 315 мільярдів доларів своїх валютних резервів через санкції Заходу, введені після її вторгнення в Україну. До минулого тижня Сполучені Штати дозволяли Росії використовувати частину своїх заморожених активів для погашення певних інвесторів у доларах. Але казначейство США з тих пір заблокувало країні доступ до своїх резервів в американських банках, що є частиною її зусиль, щоб посилити тиск на президента Росії Володимира Путіна і ще більше зменшити його військовий склад.

За підрахунками JPMorgan, наприкінці минулого року у Росії було близько 40 мільярдів доларів боргу в іноземній валюті, причому близько половини цього боргу утримували іноземні інвестори.