СБУ попередила Кабмін про реальну загрозу зупинки ТЕС через дефіцит вугілля

Служба безпеки офіційно попередила уряд про існування високої ймовірності відключення теплових електростанцій через дефіцит вугілля. Про це пише “Дзеркало тижня” з посиланням на джерела в Кабінеті міністрів.

“Одним з негативних явищ при проходженні осінньо-зимового періоду (ОЗП) 2021-2022 є невжиття належних заходів щодо накопичення вугілля на складах ТЕС/ТЕЦ», – йдеться у звіті, переданому уряду.

Станом на 1 грудня, на складах теплових електростанцій знаходиться 486,2 тис. тонн вугілля при плановому накопиченні 2632,7 тис. тонн. Тобто це на 2146,5 тис. тонн. менше норми, що є критичним запасом палива.

Під загрозою відключення опалення опинилися цілі області. Зокрема, Дарницька ТЕЦ взагалі не має запасів вугілля, Слов’янська ТЕЦ – в 50 разів нижче необхідного, Луганська ТЕС і Чернігівська ТЕЦ – в чотири рази і п’ять разів менше норми відповідно.

В СБУ заявили, що така ситуація несе загрозу енергетичній безпеці країни і надійному проходженню опалювального сезону. У спецслужбі попередили, що це загрожує наслідками і може спровокувати «Надзвичайні події техногенного характеру, зростання соціальної напруженості і дискредитацію органів державної влади».