СБУ зробило заяву з приводу проявів гібридної війни в інформаційному просторі

Сьогодні інформаційний простір України зазнає безпрецендентного впливу. Наша країни зіштовхнулась з системним нагнітанням паніки, розповсюдженням хибної інформації та спробами викривити актуальний стан речей. У комплексі це ніщо інше, ніж чергова хвиля гібрідної війни. Про це повідомляє Служба Безпеки України на своїй сторінці Facebook.

У межах компетенції СБУ, вона постійно аналізує реальні факти та проробляє сценарії розвитку подій, аби мати чіткий план у відповідь на очікуєму загрозу. Сумісно з керівництвом держави, правоохоронцями, органами безпеки, законодавчою та виконавчою владою, розробляються та втілюються методи превентивного реагування на загрози.

За думкою представника СБУ, нинішнє інформаційного нагнітання має за свою задачу посіяти тривогу серед українців. Підрив віри у здатність держави боронити себе та захистити своїх громадян має за мету розхитати єдність народу. Щоб зберігати спокій, СБУ пропонує:

  • ретельно перевіряти отриману інформацію;
  • мислити критично;
  • довіряти лише офіційним даним;
  • вчитися відрізняти правду від пліток;
  • пам’ятати, що сила України в єдності.

СБУ відмічає прояви дестабілізації суспільної думки в соціальних мережах, деяких ЗМІ, заявах політиків підтримуючих державу-агресора. Протидія цьому полягає в нейтралізації кібератак, ліквідації ботоферм, недопущенні терактів та викритті агентурних мереж. Наразі співробітники СБУ у всіх регіонах знаходяться в режимі підвищенної готовності.

Велике значення в протидії інформаційній війні мають також рішення РНБО. Проте служба безпеки підкреслює, що спокій в країні наразі залежить не лише від них та влади, а ще й від зваженності кожного окремого українця. СБУ закликає зберігати спокій та не піддаватись на провокації. Паніка серед населення призводить до дестабілізації ситуації і йде на користь лише ворогам України.