Що таке медогонка? принцип робіт

Медогонка – це спеціальне обладнання, яке використовується бджолярами з метою отримання меду з сот. Якщо пасіка – це всього одна сім’я бджіл, у вулику приблизно буде до 10 сот, мед з яких потім треба буде витягти. Всім пасічникам вкрай необхідно дане обладнання.

Сама по собі медогонка по конструкції нагадує центрифугу з нерухомою ємністю. Усередині цієї ємності розташовується барабан і рухаються касети. Саме в них вставляються стільники. Перед тим як витягати мед, стільники дістаються з вулика і за допомогою ножа або виделки розкриваються. Помістивши в барабан стільники, його починають крутити за рукоятку. Касети обертаються зі швидкістю 80-ти обертів. В кінці процесу мед осідає на стінках і стікає на дно. Через відповідний кран мед зливається в окрему ємність.

Головна перевага медогонки в тому, що стільники після витягання меду залишаються цілими і можуть бути використані повторно.

Різновиди медогонок

Устаткування для роботи з сотами відрізняється між собою кількістю рамок, а також методом розташування касет і приводом. Новачкам рекомендується звертати увагу на медогонки з 2-6 рамками. Устаткування з 8-16 рамками теж підійде, якщо використовувати на великих пасіках. Професійні пасічники працюють з медогонки в 20 і більше рамок.

Критерій привід можна розбити на два типи – ручна медогонка і електрична. Перший тип працює за рахунок обертання рукоятки власноруч. Такі медогонки затребувані завдяки низькій ціні і простоті експлуатації. З недоліків такого типу: займає більше часу, не завжди можна контролювати швидкість обертання.

В електричних медогонках знаходиться електродвигун, що працюють від мережі або на акумуляторах. Можна зустріти такі моделі, які зможуть працювати від сонячних батарей. Даний інструмент володіє великими перевагами: швидка викачка, контроль швидкості роботи, автономність. Однак медогонка такого плану в ціні дорогувато і складніше в управлінні.

Принцип роботи радіальної медогонки

Ще одна відмінність між медогонках – розташування касет. Виділяють радіальні і хордіальние типи. Перші розташовуються по радіусу барабана. Обертання без перерви за часом становить близько 15 хвилин. Якщо ви думаєте купити медогонку, варто звернути увагу на переваги:

  • видобуток меду з 45 рамок за один процес;
  • стільники в результаті залишаються сухими і не пошкоджуються;
  • легко діставати стільники з барабана;
  • обертається тільки корпус, інші елементи закріплені.

Медогонка хордіального типу

У такій моделі пристрою касети ставляться боком до корпусу. Такі медогонки поширені на маленьких пасіках. За ціною приємні і прості в обслуговуванні, однак, є ризик, що під час роботи стільники ушкодяться. Не рекомендується використовувати на великих пасіках. Медогонка розрахована на управління однією людиною.

Магазин Ваша Пасіка пропонує медогонки обох типів для вас.