Що можна їсти і чого уникати під час місячних?

Нижче наведено деякі фрукти, які ви повинні їсти під час місячних:

1. Солодкі фрукти

Щоб контролювати потяг до солодкого під час менструацій, ви можете їсти солодкі фрукти, такі як яблука, виноград і т. д. Ці фрукти допомагають заповнити денну норму цукру та утримують вас від вживання штучного цукру.

2. Багаті водою фрукти

Фрукти, такі як кавун, мускусна диня, полуниця, апельсини, огірок тощо, містять багато води, тому ви можете уникнути зневоднення. Збереження зневоднення має вирішальне значення, особливо під час менструації, щоб уникнути почуття втоми та стресу. Крім того, ці насичені водою фрукти також допомагають знизити можливість здуття живота під час менструації.

3. Цитрусові

Апельсини, лимони, грейпфрути, помело та лайми – ось деякі цитрусові, які ви можете вживати під час менструації. Ці фрукти допомагають регулювати настрій та покращують самопочуття під час місячних.

4. Корисні для кишечника фрукти

Різні жінки страждають від проблем із травленням під час менструації. Тому ви повинні вживати фрукти, які допомагають вирішити проблеми із травленням та підтримувати здоров’я травної системи. Одним із таких фруктів є банани. Він містить велику кількість калію, який корисний для нервових функцій у травному тракті.

Що не можна їсти під час місячних

Ось деякі продукти, яких ви повинні уникати під час менструації:

1. Гостра та солона їжа

Під час менструації ви можете хотіти їсти більше гострої та солоної їжі. Вживання занадто великої кількості гострої їжі викликає розлад шлунка і може викликати діарею, біль у шлунку та нудоту. Надлишок солоної їжі викликає затримку води, що може спричинити здуття живота.

2. Рафіноване зерно

Вони немає поживних речовин. Споживання рафінованих зерен знижує середній рівень цукру в крові та порушує регулярний контроль апетиту. Тому під час місячних слід уникати макаронних виробів, хліба чи локшини. Натомість перейдіть на цільнозернові продукти.

3. Кава

Деякі з вас можуть бути любителями кави. Тим не менш, було б корисно, якби ви зменшили споживання кави під час місячних, тому що надлишок кофеїну викликає затримку води в організмі та призводить до здуття живота. Це також може спричинити проблеми з травленням. Таким чином, ви повинні зменшити споживання кави, якщо у вас є діарея під час менструації.

4. Їжа з високим вмістом жирів

Ці продукти, такі як гамбургери, піца тощо, значною мірою впливають на ваші гормони, викликають запалення та посилюють менструальні болі. Тому необхідно уникати жирної їжі, особливо під час менструації.

5. Алкоголь

Вживання алкоголю під час менструації може викликати зневоднення, що призводить до головного болю та здуття живота. Це також може викликати проблеми з травленням, такі як діарея та нудота. Таким чином, ви повинні уникати вживання алкоголю під час менструації.

6. Червоне м’ясо

Поки що у вас менструація, ваше тіло виробляє простагландини (групу ліпідів), які допомагають матці скорочуватися і призводять до менструальних виділень. Червоне м’ясо також містить простагландини, і коли ви їсте червоне м’ясо під час менструації, рівень простагландинів у вашому організмі збільшується. Високий рівень простагландину призводить до менструальних судом та болю.

Інші речі, яких слід уникати під час менструації

Є й інші речі, яких слід уникати під час місячних, наприклад:

1. Використання душу

Ви повинні уникати використання душу, щоб очистити себе там, тому що це шкідливо. Це заважає природним бар’єрам вашої піхви проти бактерій і може призвести до різних проблем зі здоров’ям, таких як інфекції та підвищений ризик розвитку захворювань, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ).

2. Носіння одного і того ж засобу гігієни протягом усього дня

Ви повинні змінити гігієнічний продукт протягом 4-6 годин. Відсутність заміни продукту протягом більш тривалого часу може спричинити бактеріальну інфекцію та появу неприємного запаху. Поряд з цим, він також може викликати шкірний висип та синдром токсичного шоку (СТШ).

3. Незахищений секс

Незахищений секс, особливо під час менструації, може спричинити інфекції та збільшити шанси зараження.

4. Куріння

Це взагалі небезпечно для здоров’я, а жінки, які палять під час менструації, частіше зазнають сильних болів у животі та спазми.

5. Лежати у ліжку без прокладки

Можливо, вам захочеться почуватися комфортно вночі, але якщо ви ляжете спати без прокладки, це може призвести до серйозного безладдя. Якщо ваш поточний гігієнічний продукт викликає шкірний висип, ви можете змінити марку або продукт. Наприклад, якщо вам незручно користуватися прокладками, ви можете перейти на тампони чи менструальні чаші.

6. Обстеження молочних залоз

Під час менструації рівень гормонів коливається. Таким чином, виявлення аномалій за допомогою обстеження грудей під час менструації утруднене через коливання. Отже, бажано не складати іспит під час місячних.

7. Вживання нездорової їжі

Ви повинні уникати вживання нездорової та обробленої їжі під час місячних, тому що це викликає кислотність та інші проблеми із травленням. Це може посилити біль у животі.

Коли звертатися до лікаря

Деякі менструальні симптоми, такі як спазми в животі, втома, перепади настрою та перепади настрою, є звичайним явищем. Тим не менш, якщо ви відчуваєте нижчеперелічені симптоми, вам необхідно звернутися до лікаря:

  • Нерегулярні періоди;
  • Кровотеча після сексу;
  • Кровотечі після менопаузи;
  • Сильна кровотеча;
  • Кровотеча, яка триває довше за сім днів;
  • Сильний біль, за якого ліки, що відпускаються без рецепта, не допомагають.

Підбиваючи підсумки

Збереження здоров’я під час менструації має вирішальне значення, і це можливо, якщо внести певні зміни до свого раціону. Наприклад, включіть у свій щоденний раціон зелені овочі та фрукти. Крім того, споживайте більше продуктів, багатих на залізо, наприклад, морепродукти і горох, щоб впоратися з крововтратою під час менструації.