Що повинні знати батьки про дистанційне навчання?

Вплив дворічної пандемії на освіту жителів України важко переоцінити. Міжнародні організації рекомендують вчителям навчати школярів розуміти, проводити аналіз і оцінку змісту медіатекстів, які вони використовують в якості джерел інформації, вчити дітей поводити себе відповідально у медіапросторі. Онлайн-курси для вчителів створені для підвищення кваліфікації вчителів та перегляду матеріалів щодо вдосконалення викладення матеріалу онлайн та сприйняття його учнями.

Скільки часу повинен тривати онлайн-урок?

У новому Санітарному регламенті було сформульовано вимоги щодо безперервної роботи з технічними засобами під час уроку:

  • До 10 хвилин для учнів 1 класу,
  • До 15 хвилин для 2-4 класів,
  • До 20 хвилин для 5-7 класів,
  • До 25 хвилин для учнів 8-9 класів.
  • До 30 хвилин для 10-11 класів.

Дослідження показали, що під час відеоуроку, який триває понад 35 хвилин, учні перевтомлюються і перестають сприймати інформацію.

Як навчатися дистанційно, якщо родина не користується ноутбуком та швидкісним інтернетом?

Якщо учень не має можливості навчатися у синхронному режимі, заклад повинен забезпечити використання іншого доступного засобу комунікації (телефон, пошта тощо). Дітям з багатодітних, малозабезпечених, та інших сімей, що з будь-якої поважної причини не мають можливості навчатися за допомогою технологій дистанційного зв’язку, в період введення протиепідемічних заходів (карантину) адміністрація повинна забезпечити навчання у кабінетах школи з дотриманням передбачених законом України санітарних норм.

Чи можна робити відеозаписи уроків вчителю або учням?

Навчання в асинхронному режимі передбачає запис онлайн-уроку вчителем та його подальше опрацювання учнями.

Якщо учень або батьки мають на меті відеофіксацію онлайн-уроку, вони обов’язково мають попередити про це вчителя. Це обумовлено тим, що запис уроку може бути сприйнятим, як збирання інформації про особу (вчителя). Згідно з Конституцією України, збір, використання та поширення такої інформації є протизаконною дією. Проте існують вийнятки, передбачені законом, у яких відеозапис людини без її дозволу дозволяється. Вони спрямовані на захист прав людини, її економічного добробуту та дотримання інтересів національної безпеки.

Що робити, якщо дитина не може сприймати інформацію дистанційно?

Довгострокове використання гаджетів та інших інформаційних технічних засобів може підвищувати втому дитини та розфокусовувати її увагу. Ці проблеми можна вирішити за допомогою правильної організації навчального процесу вдома.

Підготовлене робоче місце та шкільна форма допоможе дитині налаштуватися на шкільний лад та зосередитися на навчанні.

Підтримання правильного режиму праці та відпочинку допоможе підтримувати концентрацію уваги дитині під час навчального процесу. Зверніть увагу, що учням, які отримують освіту дистанційно, корисніше відпочивати без гаджетів, телевізору тощо. Фізичні вправи та прогулянки на вулиці допоможуть дитині швидше повернути до норми фізичний та психологічний стан. Не слід забувати, що тривале перебування перед екранами не властиве дитячому віку, а тому втрата уваги та незаінтересованість навчанням не є відхилом.