Що таке папілома і як її можна видалити

Під терміном «папілома» розуміють новоутворення на шкірі, які мають сосочкоподібний вигляд. Вони можуть бути одиничними або численними, в кожному разі викликаються вірусами папіломи людини (ВПЛ). Частіше локалізуються на шиї, в пахвових западинах, в інших місцях з посиленим потовиділенням.

Чи потрібно видаляти папіломи? Обов’язково, адже ці, на перший погляд, невинні утворення насправді можуть стати причиною значного дискомфорту, болю і навіть кровотечі. Іноді папіломи з часом перетворюються на злоякісні пухлини, тому за їхньої появи потрібно не відкладати з лікуванням.

7YIkveG9PadV-4PL27IJsX_898jDivFqfNcYryM2xwkUlOawt10YQwZbAfKAFg9QwqXmCnRXaaTD9BgOe1PqLXaAcdZ9JIn864jrUyrtg7xZ8pt2B0UxzJ41sSBy8BehaelFtVcP2pr6ATNHdgcFZj0

Не варто видаляти нарости самостійно, оскільки можуть виникнути серйозні ускладнення. Найкращий варіант — звернутись у спеціалізовану клініку, де видаляють папіломи https://platinumlaser.com.ua/kosmetologyya-i-dermatologiya/lazerne-vydalennya-novoutvoren/papilom/ досвідчені висококваліфіковані спеціалісти за допомогою професійного обладнання.

Сучасний спосіб видалення папіломи

Раніше нашкірні нарости видаляли механічним шляхом, сьогодні є більш безпечні та менш болісні варіанти лікування. В першу чергу — це видалення папіломи лазером, яке проходить швидко і без післяпроцедурних шрамів. Цікаво те, що кровотеча після подібного усічення також не виникає, оскільки під впливом лазера всі судини щільно запаюються.

Переваги видалення папілом лазером:

  1. Ефективність методу, тому що за один сеанс за хорошого самопочуття в пацієнта можуть бути видалені всі патологічні нарости.
  2. Безпечність — процедура виконується на новітньому обладнанні, яке перевірене на можливість використання в медицині.
  3. Невелика травматизація шкіри — пов’язана з локальним випарюванням утворень, під час якого відмічаються незначні больові відчуття.

Лазерне видалення не проводять у тому випадку, коли перед процедурою шкіра довгий час знаходилась на сонці, під час вагітності чи лактації або за захворювання шкіри в районі папіломи.

Процес видалення папіломи лазером

Спочатку пацієнт проходить обстеження у лікаря, за необхідності здає потрібні аналізи чи проходить вузьких спеціалістів. За відсутності протипоказань проводиться видалення методом випарювання патологічного утворення лазером. Здорові тканини при цьому не пошкоджуються, оскільки не відбувається їхнє перегрівання, а надалі не утворюються рубці. До того ж розмір лазерного променя становить близько 1 мм, що також дозволяє уникнути пошкодження шкіри.

Етапи виконання лазерного видалення папіломи:

  1. Огляд лікарем новоутворень — від великих до найменших.
  2. Знеболення великих папілом за допомогою місцевої анестезії у вигляді ін’єкції чи крему.
  3. Спеціальним пристроєм наводять лазер на дефекти шкіри, в результаті чого вони випаровуються і перетворюються на коричневі лусочки.

Після процедури варто дотримуватись рекомендацій лікаря, щоб реабілітація пройшла успішно. Зокрема варто перший час утримуватись від водних процедур та використання косметичних засобів.

Професійне видалення папілом гарантує відсутність рецидивів. Але в деяких випадках можуть виростати маленькі папіломи, які раніше були непомітні. Також варто пам’ятати, що нарости з’являються через віруси, тому з метою профілактики папіломатозу потрібно укріплювати свій імунітет.