Скільки українці будуть відпочивати на травневі свята

Травень завжди багатий на святкові дати, які дарують українцям додаткові дні для відпочинку. Цього року третій місяць весни не стане винятком. Більш того, ще один вихідний буде завдяки Великодню.

1 травня відзначається День праці. Згідно з рішенням Кабінету міністрів України, цей день є офіційним вихідним. Оскільки це свято в 2021 році припадає на суботу, вихідний переноситься на найближчий робочий день, тобто на понеділок. Отже 3 травня – вихідний.

2 травня, православні християни святкуватимуть Великдень. Згідно з рішенням уряду, це свято є офіційним вихідним. Світле Христове Воскресіння відзначається в неділю, тому вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого. Тобто в цьому році додатковим вихідним буде ще і 4 травня.

Таким чином, на початку місяця українці матимуть кілька днів поспіль для відпочинку – з 1 по 4 травня включно.

Через кілька днів, а саме – у неділю, 9 травня, традиційно відзначатиметься День Перемоги. Оскільки свято збігається з вихідним днем, то наступний день після нього стане неробочим. Відповідно, 10 травня українці також будуть відпочивати. Завдяки цій святкової даті українці отримають три дні поспіль вихідних – з 8 по 10 травня.

Всього в заключний місяць весни 2021 року в Україні буде 18 робочих днів і 13 вихідних.