“Слуги народу” хочуть скасувати звання “Герой України” і всі почесні звання

Депутати Верховної Ради від фракції “Слуга народу” Юрій Камельчук, Тарас Тарасенко та Анатолій Остапенко пропонують парламенту скасувати звання “Герой України”, а також відміну “Іменна вогнепальна зброя” і всі почесні звання України. Про це йдеться в законопроекті №5829 “Про внесення змін до закону” Про державні нагороди України” щодо вдосконалення системи державних нагород України, зареєстрованому в Раді 26 липня.


При цьому законопроектом пропонується ввести замість “Героя України” орден Золотого тризуба – вищої державної нагороди України за здійснення визначного геройського вчинку або визначного досягнення.


Також пропонується ввести такі нагороди, як Хрест “Честь і слава” – для нагородження за героїчний вчинок з ризиком для життя під час бойових дій, антитерористичних та миротворчих операцій і Хрест “Гідність і честь” – для нагородження за героїчний вчинок з ризиком для життя в мирний час.


Крім цього, законопроектом пропонується скасувати всі почесні звання України, зокрема, “Народний артист”, “Заслужений артист”, “Заслужений журналіст”, “Заслужений лікар”, “Заслужений юрист”, “Мати-героїня”.


Замість них пропонується ввести такі звання, як “Гордість професії” і “Гордість нації”.