Служба праці оголосила про відновлення позапланових перевірок бізнесу

Державна служба праці спільно з Державною податковою службою з 1 липня почне проведення інспекцій з питання виявлення незадекларованих працівників, повідомляє БізнесЦензор.

Уже погоджений план спільних заходів, спрямованих на стимулювання роботодавців і працівників до переходу від неформальних до задекларованих трудових відносин.

“Об’єднання зусиль Держпраці і ДПС дає можливість оперативно виявити і забезпечити інспектування роботодавців, що мають високий ризик використання незадекларованого праці”, – сказано в повідомленні.

У відомстві нагадали, що згідно з чинним законодавством інспектор праці може прийти до будь-якого роботодавця в будь-який день і час з метою перевірити оформлення трудових відносин. Для виявлення незадекларованих працівників, інспектор може безперешкодно проходити в виробничі, службові та адміністративні приміщення роботодавців, знайомитися з документами, ведення яких передбачено законодавством про працю, спілкуватися з працівниками та представниками роботодавця, задавати їм питання і отримувати пояснення.

Відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України розмір санкції за порушення законодавства про працю (незадекларований працівник, факт підміни трудового договору цивільно-правовим / договором про стажування, виплата заробітної плати в конверті, виплата винагороди працівникові без нарахування / сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків, фактичне використання праці працівника повний день, при оформленні його на неповний робочий день) становить 10 мінімальних заробітних плат, що в 2021 році становить 60 000 грн.

Вчинення такого порушення повторно протягом двох років обійдеться роботодавцю вже в 30 мінімальних зарплат за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення, що становитиме 180 000 грн.