Смартфони пенсіонерам: стали відомі характеристики пристроїв

Заступник міністра цифрової трансформації України Олексій Вискуб розповів, коли і які саме смартфони отримають від держави вакциновані громадяни, старші за 60 років. Реєструватися в проекті “еСмартфон”люди похилого віку зможуть навесні, а отримають гаджети влітку. Нагадаємо, що 8 лютого Президент Зеленський на події “Дія. Самміт” пообіцяв безкоштовний смартфон за вакцинацію кожному українцю, старшому за 60 років.

Коли і де вакциновані пенсіонери отримають смартфони

Вискуб розповів, що партнерами по програмі “еСмартфон” обрано українські банки. Відповідні домовленості були досягнені на нараді в минулу п’ятницю в офісі Президента.

Реєструвати пенсіонерів та видавати їм гаджети будуть в банківських установах. Також на місцях пенсіонерам будуть надаватися інформаційні послуги, такі як навчання з користування смартфоном та заміна сім-картки. В Мінцифрі планують, що усі послуги, які можна отримувати на відстані, наприклад сплата комунальних платежів та оримання субсидій, пенсіонери отримуватимуть дистанційно.

Наразі в Україні мешкає 8,5 мільйонів людей, старших за 60 років, і з них вакциновано лише 3,5 мільйонів. Усі вакциновані люди похилого віку вже з квітня зможуть приходити до банків та залишати заявку на отримання смартфону від держави. Перші гаджети будуть видані влітку, але проект працюватиме поступово і розраховано на 3 роки. За цей рік заплановано роздати смартфони приблизно половині вже вакцинованих пенсіонерів.

Які саме смартфони отримають від держави люди похилого віку

Міністерство вивчає пропозиції виробників цифрової техніки. Наразі можливим партнером називають фірму Samsung, але не виключають співпрацю з відчизняними виробниками, один з котрих вже запропонував постачати продукцію з потрібними характеристиками. Орієнтовна ціна закупівлі складатиме від 4 до 5 тисяч гривень за одиницю.

Вже відомо, що смартфон матиме функцію NFC для безконтактної оплати. Також пристрій буде обладнано камерою 8 Мр для ідентифікації громадянина по обличчю.

Функцію eSIM, що теоретично могла виключити можливість продажу пристрою, реалізовано скоріш за все не буде через суттєве подорожчання продукту. Але в офісі Президента, за допомогою мобільних операторів, знайшли інше рішення. Сім-картки прив’яжуть до IMEI телефону та до паспорту. Тарифи досі не уточнюються, але наголошується що вони будуть пільговими.

Взаємодія між програмами eПідтримка та еСмартфон

Пенсіонери, що зробили чи зроблять щеплення, але не отримували допомогу від держави за програмою еПідтримка, зможуть отримати 1000 гривень після того, як їм видадуть смартфон. Витрачати кошти люди похилого віку зможуть не тільки на квитки та придбання паперової продукції, а й на ліки та комунальні послуги.